| infinitylove99 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Anul trecut am vorbit cu un băiat, eu îl știam pe el dar el pe mine nu, ne-am găsit pe Tinder. Am vorbit ceva timp, îmi plăcuse de el dar începuse să îmi vorbească de fosta lui iubită și mi-am pierdut interesul. Voia să ieșim dar eu nu, nu l-am refuzat direct ci i-am spus scuze mereu. După multe luni am vorbit din nou și mi-a spus că i-a placut de mine și eu i-am spus că mi-a placut de el, dar niciodata nu i-am zis că m-a deranjat că îmi vorbea de fosta lui. Am vorbit recent și mă bântuie faptul că nu am fost sinceră și nu i-am zis ce m-a deranjat. Credeți că ar fi cazul să îi spun acum după un an sau ar fi cazul să îmi văd de viața mea și să uit? Mă gândesc obsesiv la chestia asta. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Hollyg a răspuns:

Well, nu cred ca mai are rost acum decât daca ti-a plăcut atunci atat de mult încât si acum iti mai place oarecum de el. Însă, trebuie sa stii ca atunci cand vorbim de un fost/fosta cu un posibil viitor partener/a, e din cauza ca inca avem sentimente fata de trecut.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci tu în momentu ăsta vorbești cu el că n-am înțeles? continuă să ții legătura dacă-ți face plăcere iar dacă mai aduce vorba de asta îi spui că ți se pare de prost gust să vorbească de ea și gata, nu-i zici așa random că o să pară dubios

| infinitylove99 explică (pentru Adry05):

Mă mai baga câteodata în seama, câteodata și eu. Dar nu vorbim mereu, când se întamplă. Uite o să țin cont de ce mi-ai zis

| Adry05 a răspuns (pentru infinitylove99):

Păi dacă vrei ceva cu el ar trebui să vorbiți constant... când vorbești pe termen mai lung cu cineva dar așa ocazional aia e prietenie deja.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea profita de noua conjunctura aparuta fiindca acum ai prilejul sa primesti raspuns la ''off-ul'' adunat in timp, printr-o discutie intretinuta efectiv al carui obiectiv principal sa fie cea de clarificare definitiva a tuturor intrebarilor cat si gandurilor care inca te bantuie si acum. Trebuie sa ai doar putin curaj si nimic mai mult. Succes!

| cristimihailov a răspuns:

Banuiesti ca poate ar fi intr-o relatie?