| Alexandru250201 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
Cum as putea incepe o conversatie pe insta cu o fata cu care n-am mai schimbat vorbe niciodata? As vrea sa stiu si de la fete daca ar raspunde la un baiat de genu?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie s-o surprinzi intr-un mod placut si original, nu cu banalitati de genul "buna, cf?" sau "ce faci frumoaso?" replici de agatat folosite de toti cocalarii.

| Alexandru250201 explică (pentru anonim_4396):

Sunt un baiat cu bun simt, nu retardat

| Mopmop a răspuns:

Daca pune poze gen cu o pisica sau un catel zii "ce rasa e aceasta pisica minunata?"
Sau nu stiu... daca are o poza cu o chitara intreaba daca stie sa cante si zii ca ai vrea si tu sa inveti...
Vezi poza si leaga-te de un amanunt vazut acolo.
Insa recomand sa incepi cu "Buna" fiind o dovada de politete.

| 500067790 a răspuns:

Îi raspunzi la story-uri. Gen daca e ceva pe un subiect interesant sau la care te pricepi ai putea incerca sa vorbesti despre asta. Sau daca pune ceva legat de un lucru care iti place (artist, film, chiar si un meme) poti incerca sa te bagi in seama.
Cred ca e mai ok asa decat sa ii dai mesaj random cu "buna" sau din astea

| Enea_Tomita_1996 a răspuns:

Trimiti sticker si inchizi Instagram ul

| bitchbehave a răspuns:

"Buna, sunt Alex si belesc ochii la tine de ceva timp."