| AliceAnnnnna a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Mi s-a pus intr-o săptămâna pata pe un băiat. Mi s-a pus pata pe el, da! El prima oară mi-a spus ca vrea sa ieșim ceva timp pentru a îmi putea câștiga încrederea și ieri seara voia sa ia cheile de la apartamentul fratelui sau sa mergem la el straight face. El zilele trecute a vorbit cu mine frumos și spunea ca nu e ca restul. Avem prieteni comuni și a avut relații de 2 ani sau 5. N-a mai avut relație de un an. I-am spus ca nu am încredere in baieti și a zis ca dacă e cazul o sa îmi câștige încrederea ca sa putem fi impreuna. Ieri m-a șocat mesajul ca "mama, poate te iau de fund" "sa vezi ce îți fac, ce bla-bla-bla" începuse cu d-alea parca descria un film porno. Eu i-am spus ca parca trebuia sa ieșim nu sa mergem la prima întâlnire la apartament sa facem prostii, e aiurea ca fata din prima sa te vezi cu un băiat sa faci așa. Mi-a spus ca eu i-am făcut pofta și nu i-am făcut nimic, din contra ca i-am explicat ca îmi doresc ceva serios. A zis ca îl jignesc și ca nu e ca restul, doar ca i-am făcut pofta straight face și nu mi-a mai dat mesaj. Un prieten de-al lui îmi dăduse poza când vorbeau cu cadoul pe care voia sa mi-l dea pe 14 Februarie (asta pe data de 13) era o mică atenție și după ieri pe 17 ii dăduse mesaj băiatul de care îmi place, din nou, prietenului lui și i-a trimis o poza cu trandafirul ăla ofilit și a zis ca nu mai încearcă faze de genul niciodată.
Ma simt atât de prost. Nu știu dacă am fost deșteaptă și n-am vrut sa ma bag cu el la prima întâlnire, doar ca mi s-a părut aiurea faptul ca mi-a propus sa ieșim ca sa putem forma o relație și pentru a îmi putea câștiga încrederea și după a dat-o la intors cu cheile de la fratele sau straight face.
Ma gandeam sa ii dau un mesaj. Ori astăzi ori maine. Ce mesaj ma sfătuiți sa ii dau de iertare? In primul rând, merita sa ii dau după toate astea? Eu mereu ma consider vinovata chiar dacă probabil nu sunt.
Ma gandeam, dacă ii dau vreun mesaj sa nu zică ca mi s-a pus pata pe el și sa ma considere disperata. Ce mesaj ma sfătuiți sa ii dau? Sa nu intru așa direct in el? Un mesaj ca sa îl conving sa purtam o conversatie sa o lămurim ce ar putea fi între noi.
Funda!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E exact aplicată aia, fapte, nu vorbe. zice în vânt că vrea ceva serios cu tine dar el face rost de chei să te ducă să te..., ce alte dovezi mai vrei? că ce? că ți-a luat un rahat de trandafir gata te duci să fii tâ.rf.a lui? că altfel nu te vede dacă te duce în apartamente din prima

| Violleta2022 a răspuns:

S-a dovedit a fii un mitocan, care si-a dat intentia pe fata, sa obtina sex de la tine.
Cum adica sa-i dai mesaj de iertare?
Da-i mai bine un sut in dos si cauta-ti unul care sa te iubeasca, ca din astia care vor doar sex, gasesti pe toate drumurile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu atâta minte câtă are, lasă-l.

| mihai69 a răspuns:

În locul tău nu i-aș mai da niciun mesaj ever again.

| AliceAnnnnna explică (pentru mihai69):

Ok. Dar zi-mi opinia ta ca băiat. Care a fost faza de a făcut așa la început și după mare pofta? Adică fiind băiat ma gândesc ca știi majoritatea ce au in cap...

| mihai69 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Pentru că a vrut să te facă să ai încredere în el. Dar e doar un „lover boy" foarte trist. Lasă-l!

| Freya1 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti ceri iertare sau sa il mai cauti.Trebuie să înveți ca un băiat ce vrea o relație serioasă cu tine nu vrea imediat sa te tarasca in pat,nu iti vorbeste porcos,sau te invita sa faci lucuri intime asa de rapid.Un băiat ce chiar te place încearcă pe cat posibil sa nu bată apropoul pe sex,te respecta, te asteapta, vrea sa te cunoasca pe tine, te intreaba despre tine, vrea sa afle ce iti place ce nu etc nu folosește expresi "imi faci pofta fa hai ne f...".

| Andreeush a răspuns:

Tu ești naivă sau cum?
Evident că băiatul acela nu vrea nimic serios.
Nu-l căuta dacă vrei să nu regreți mai târziu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Presupunand ca si intrebarea asta e una de copil idiot ca restul intrebarilor tale, am citit numai primul rand.
Problema in intrebarea ta e ca nu te vrea fiindca esti o mama tanara, cu 4 avorturi precedente ce este scuipata de toti colegii de la facultate si care arata precum o capra din cauza cearcanelor, nu?

| Crackman a răspuns:

Eu zic sa stai calma.
În primul rand pentru o relație serioasa ( chiar dacă este pofticios!) pana nu este nimic oficial nu o sa zică nimic.
Plus ca din prima întâlnire dacă picai în plasa aia era, dar în sinea lui erau un low life person ca ai picat asa de repede.

| MValentin a răspuns:

Parerea mea de baiat spune ca genul asta de relatie nu o sa functioneze bine, parerea mea doar. Eu zic sa lasi usor usor totul sa treaca daca nu a fost altceva in joc, altceva in afara de simtul lui prea de fustangiu. Acuum... nu, nu-i okayrolling on the floor

| Swae a răspuns:

Frate. e destul de evident ca nu voia nimic serios cu tine. Nu-i mai vorbi deloc, da-l naibii.

| Bozgi200 a răspuns:

Sincer... lasă-l. Dacă te-a luat tare din prima, cum ai spus, vrea sa aiba deja un contact sexual cu tine, mi se pare absurd. Poate dupa 3 luni de relație, asta mai zic. In fine.
Din câte deduc nici el nu e sigur pe ce simte, se lasa condus de instinctul masculin
Cum am vazut un comentariu aici e doar un "lover boy" si cam atat.
Caută pe cineva care chiar te merită.

| Ale080999 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti continui viata si sa nu te mai gandesti la asta. Fara mesaje sau alte chestii si nu ai de ce sa iti ceri scuze pentru ca nu ai gresit cu nimic, el trebuie sa isi ceara pentru ca zice una si vrea sa faca altceva dar probabil ca nu o sa primesti scuzele astea din partea lui.