| robertshadow a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor! Povestea mea e urmatoarea:Acum 3-4 saptamani m-am certat cu iubita mea neavand nici un motiv sa se supere, m-a ignorat incat nu a vorbit cu mine o saptamana.Cunoscand-o pe prietena ei buna cu care sta in camera am hotarat sa o sun pentru ca nu mai rezistam fara sa stiu ceva despre ea.Am intrebat-o despre ea dc nu mai vorbeste etc,precizez ca nu am vorbit nimic de rau de ea, doar am intrebat-o ce mai face, dc nu vrea sa vorbeasca cu mine.Prietena ei m-a asigurat ca nu-i spune ca nu vrea sa auda si sa se supere pe ea, am vazut-o sincera si am zis sa risc.Aseara prietena mea m-a tot luat la intrebari ca vazuse numarul meu la ea in telefon, Am negat ca nu am vorbit cu ea pentru ca asa vorbisem cu prietena ei sa nu-i spuna nimic.Aseara mi-a inchis telefonul si nu a mai raspuns la telefon, Azi am sunat-o pe prietena ei si ce sa vedeti i-a zis ca am sunat-o si ca am vorbit cu ea, ca si ea a vazut cat de mult tin la ea si i-a zis pana la urma ca nu e bine sa ma mai ignore.Acum i-am trimis iubitei un mesaj in care am recunoscut totul si mi-a zis FB sa vb cu ea in continuare, relatia e de 4 luni stiu ca ma iubeste.Niciodata n-am mintit-o va spun din tot sufletul asta e sg data si practic nu am facut decat sa vb cu prietena ei sa o intreb dc reactioneaza asa sa ma ignore,nu i-am zis nimic altceva.Ce ar mai fi de facut,as vrea sa ma ierte, o iubesc mult de tot, rog seriozitate!sad

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa ce ca cine stie de ce era suparata pe tine, ai mai mintit-o in fata ca nu ai vb cu prietena ei ceea ce cred ca ai suparat-o si mai tare, greu o mai impaci chiar daca te iubeste sa stii, dovedeste-i ca o iubesti... ofera-i zilnic cate o floare si cere-ti scuze pana ce se satura si te iarta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta cand este certata de cineva sare-n sus de bucurie?

| Pufuletica98 a răspuns:

Nu-i spune ca o iubesti, demonstreaza! Du-o la cinema si plateste tu pentru tot. poate rezolvi.

| LoCKeR a răspuns:

Incepe cu scuze, in fiecare zi ceva special in semn de regret, iar dupa ce vezi ca s-a mai linistit ia-o cu romantisme si incearca sa consolidezi relatia(in mod normal nu ar trebui sa fie asa de artagoasa cand ii explici ceva, dar asa sunt unele fete).
Repet:IA-O INCET, INCEPE CU SCUZELE!