| Andrei1234hd a întrebat:

Am niste bubite de culoarea pielii spre alb pe penis care ajung si pana la baza penisului, nu am mancarimi sau alte simptome. Am 14 ani si am bubitele de vreo 2, 3 ani, vreau sa stiu ce sunt si ce tratament pot urma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitele respective sunt pur si simple niste cosuri cu grasime (sebum) situate in porii pielii preputiului, la baza firelor de par. Sunt inofensive, nu provoaca nicio problema si la o adica pot fi stoarse exact ca orice alte cosuri care apar in diferite parti ale corpului. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Sunt niște coșuri. Oricum mulți bărbați au și nu sunt deranjante.