| mtw123 a întrebat:

Am niște probleme cu penisul. Este moale și nu-l pot introduce in vagin in timpul actului sexual. Am patit o de 2 ori și îmi este rușine de partenera.
Ceva sugestii ce pot face? Sufăr de vreo boala?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ori e pe baza emotionala ori ai probleme cu inima, erectia este primul indicator al unei probleme cardiace, manca usturoi cate unu pe zi, usturoiul face ca sangele sa fie mai subtire iar astfel erectia se prelungeste, cu greutarea cum stai? Cu efortul fizic?

| mtw123 explică (pentru RAY):

Nu am ai făcut sport. M am gândit ca poate fi și asta o problema. Cam 75 kg

| RAY a răspuns (pentru mtw123):

Depresie,anexitate, atacuri de panica?

| mtw123 explică (pentru RAY):

Cam da

| RAY a răspuns (pentru mtw123):

Vezi de un pshiolog

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa erectiilor ar putea o problema psihica, daca nu cumva un urolog (dupa consultatie) ti-a spus ca-i de alta natura.
Ti-as recomanda intai urologul si apoi psihologul.

| Celcestietot a răspuns:

Ar trebui sa ai parte de un consult de specialitate, analize de sange, EKG si sa te duci si la medicul urolog.

| Frank51 a răspuns:

Daca la alti stimuli se scoala atunci esti perfect sanatos. Se mai intampla atunci cand esti nou in domeniu sau ai o partenera noua sa ai emotii, si chiar daca nu se simt foarte tare ele afecteaza penisul. Sfatul meu este sa incepi de jos, adica petting, saruturi, handjob, si dupa ce te obisnuiesti cu partenera totul va fi normal.

| Sofer a răspuns:

Te masturbezi des? Ce vârstă ai?

| mtw123 explică (pentru Sofer):

Destul de des. 21 de ani

| Sofer a răspuns (pentru mtw123):

Încearcă sa fi relaxat când începi și fără stres.

| Donsavas a răspuns:

Discuta cu un urolog

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Donsavas):

Ce are asta cu urologia?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ete moale tot timpul sau se inmoaie cand vrei sa-l introduci in vagin? Cand te masturbezi este tare?
In orice caz acest lucru este de domeniul unui psiholog.

| mtw123 explică (pentru CodrutElian1990):

Sunt momente in care uneori este tare alteori moale, iar când vreau sa l introduc in vagin se inmoaie

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mtw123):

E problema psihologica. Fa ce a zis Octavian81

| Bruno92 a răspuns:

Mai ușor cu masturbatul

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Bruno92):

Ce are sula cu prefectura?

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Inainte sa te panichezi si sa iti fie rusine de partenera afla ca sunt cateva cazuri in care ai disfunctii erectile.
Te sfatuiesc sa mergi la psiholog, ce are competenta si pe probleme de sexologie/probleme de cuplu. Poate fi doar o anxietate de performanta, care nu necesita sa mergi la alti doctori. Doctorii psihologi sunt pregatiti pentru a te ajuta. Trebuie sa raspunzi sincer la intrebarile pe care ti le pune, pentru a identifica cauza disfunctiei tale erectile si sa fii deschis. Nu trebuie sa iti fie rusine de ea. Eventual puteti merge impreuna, tu cu ea.
In urma intrebarilor pe care ti le pune, ea va putea constata daca e nevoie sa mergi la un alt doctor, de specialitate medicala, stiu eu, un urolog.
Succes!