| anonim_4396 a întrebat:

Am niste surgeri maronii si uneori roșii. Am crampe si ma simt putin balonata. In luna februarie (ultima fiind in 22) mi-a venit menstruatia de 2 ori iar in martie deloc. Am dereglari hormonale iar pentru ele ginecologul mi-a recomandat normens. Faptul că nu mi-a venit ciclul ma îngrijorează, ar putea fi sarcina sau o simplă dereglare?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O simpla dereglare! ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu stai in casă nu ai cum sa fi insarcinată deoarece nu faci sex, sau faci sex? Test de sarcină ai facut?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual este foarte grav/sever DEREGLAT, se poate aprecia/considera ca in acest caz neinceperea sangerarii menstruale are la originea sa o dereglare severa a activitatii hormonale care s-a produs dupa data ultimei menstruatii. Fiindca ciclul menstrual a ajuns in a 40-a zi, in acest moment se poate efectua un test de sarcina fiindca rezultatul obtinut va fi corect, bineinteles cu conditia sa NU fi intretinut acte sexuale neprotejate dupa data de 13 Martie. Multa sanatate!

| Justme32 a răspuns:

Iar cu sarcina? Mă toată ziua vă văd cu Pepsi în mână și șaorma cu detoate. De aici și dereglarile hormonale. Dacă toate toantele care întreabă chiar ar rămâne însărcinate așa ca prin magie am rezolva o problemă majoră ca popor

| 09Ioana09 a răspuns (pentru Justme32):

Dacă te deranjează întrebarea, poți da ignor

| Justme32 a răspuns (pentru 09Ioana09):

Pentru sarcină este nevoie de mult mai mult decât el tu și voi. Nu de voi ca și control depinde ci depinde când amândoi sunteți fizic pregătiți să procreaţi. Ce se predă azi la biologie e echivalent cu povestea barzei. Nu atât de simplu se fac copiii