| Danielbr1989 a întrebat:

Am o curiozitate, cum este cu bilele pe penis este dureros si cum se introduc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici explica cum arata, cum se introduc si care sunt posibilele complicatii:

https://www.urologynews.uk.com/......hould-know

| Sofer a răspuns:

Sub piele.

| tzionut a răspuns:

happy pe langa infectii, poti ramane si ipotent.
Cum se introduc? faci o crestatura si bagi una dupa alta sub pielea penisului pana ajungi la rezultatul dorit.
Apoi corpul tau va detecta bilele respective si va incerca sa le elimine deoarece sunt corpuri straine. De unde exista puroiul. Mai mult greutatea lor apasa asupra tubului penian, cand ai erectie, in timp ducand la erectii din ce in ce mai nesatisfacatoare.
Spor la introdus bile dragi baieti.

| danimarinescu a răspuns (pentru tzionut):

Ești mult departe de realitate.
A. Infecția nu există cu tratamentul antibiotic.
B. Nu am auzit pe nimeni că fiind impotent după implantul genital, și cunosc multe persoane care au făcut intervenție chirurgicală la specialist.
C. Ești greșit informat și mai și dai detalii eronate despre procesul de implantare respectiv vindecare.
D. Greutatea implantului diferă în funcție de material. Poate fi din silicon medicinal, plastic, perle naturale și diamant. ( Implanturile mele sunt din diamante Swarovski și perle naturale din Havana, achiziție de pe Amazon)
E. In ce privește performanța depinde de la o femeie la alta, bineînțeles că nu dorim sa producem durere nimănui. Un pic de studiu aprofundat în manualele de specialitate te-ar lamuri că aceste implanturi genitale se fac din antichitate, dar în anul 2023 suntem departe de orice risc infecții sau impotență funcțională, ( nu se recomandă să încercați acasă)
F. Toate fetele/femeile cu care am interacționat "sufletește" nu m-au uitat și oricând ar risca un over again

| AlexandruInu a răspuns:

Tehnica asta se folosea(cred ca inca se foloseste) in puscarie, normal ca in puscarie nu exista bile speciale pentru acest lucru, se folosesc bile de rulment. Cei ce apeleaza la acest lucru sunt nemultumiti cu madularul sau si apeleaza la acest lucru, se pot face si in centre speciale dar pretul lor te cam rupe. Pentru femei ar fi dureros, pentru barbati nu stiu, nu cred daca sunt introduse bine. Asa cum au raspuns baietii se face o taietura fina incat sa poti introduce bila/bilele sub piele. Arata oribil sa fim seriosi.