| Charm a întrebat:

Am o curiozitate. De ceva vreme, ceva mai mult simțeam o atracție nesemnificativă pentru fete.
De două zile vorbesc cu o lesbianca, iar atracția a devenit mai puternică. E o puștoaică, dar pare sigură pe ea, convinsa care ii e orientarea sexuală, etc.
Nu e ca si cum as vrea sa fiu cu ea, dar ma atrage. Mi-e teamă că poate e ceva greșit și n-ar trebui.
Nu sunt de acord cu familiile formate din homosexuali si lesbience, dar o relație chiar și pe termen lung nu cred că strică si mai ales dacă afecțiunea nu e manifestată în public.
Momentan, nu prea am încredere în fata asta întrucât nici nu ne-am întâlnit inca. Însă ar merita să încerc?
Asta înseamnă ca sunt bisexuala? Ma simt foarte ciudat când ma gândesc la asta. Încă îmi plac băieții.
N-am nevoie de comentarii jignitoare, așa că nu va obosiți să ma insultati.
Mersi de ajutor, dau funda.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Neavand experinta sexuala cu nimeni, nici femeie si nici barbat, sunt doar ganduri care iti incoltesc in minte, nu-i o adevarata atractie pentru sexul opus, dar te vei convinge abia dupa ce-i vei incerca pe amandoi!
Priteniile cu fetele se leaga mult mai usor decat cu baietii si cunosc multe care au fost convinse ca sunt lesbience, pana au dat peste un barbat adevarat, care a stiut cum sa le iubeasca si sa le subjuge erotic, demonstrandu-le contrariul.
Deci, experimenteaza daca esti libertina, merita sa incerci tot ce-ti doresti si la un moment dat, vei stii cu siguranta ce preferinte ai!
Nu as da pasiunea unui barbat indragostit pe o partida de sex cu o lesbianca. Ceea ce faci in pat in bratele unui barbat pe care-l iubesti, nu poti face cu o prietena femeie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orientarea sexuala a fiecarui individ este determinata genetic prin combinarea unor gene intr-un mod diferit fata de a celorlalti. Doar cei cu studii si un anumit nivel intelectual reusesc sa inteleaga ca orientarea sexuala nu este optionala si din acest motiv ii considera ca fiind persoane absolut normale. Probabil ca in timp orientarea ta lesbiana se va cristaliza ceea ce va provoca schimbari majore si iti vei revizui atat convingerile cat si parerile in aceasta privinta si nu vei mai zice ca; ""Nu sunt de acord cu familiile formate din homosexuali si lesbience, dar o relație chiar și pe termen lung nu cred că strică si mai ales dacă afecțiunea nu e manifestată în public."" Inceraca fiindca in cazul tau se pare ca asta reprezinta normalitatea. Si cum a spus cineva odata : Vom trai si vom vedea. happy

| mihai69 a răspuns:

Bisexualitatea e ceva normal, nu ai de ce să te sperii.
Ignoră hater-ii și fă ce simți!

| vocea a răspuns:

Buna, draga mea nu trebuie sa cauti solutii filozofice, tot ce trebuie sa faci este sa iti asculti sufletul, doar tu stii ce itti spune, daca din punct de vedere religios si moral nu ai o problema cu asta, atunci nu vad care ar fi problema, viata ta depinde doar de tine.