| bluesky a întrebat:

Am o dilema: e vorba de 2 baieti, de unu imi place mie iar celalalt ma place pe mine.
Celui de care imi place i-am dat de inteles si el s-a cam dat la mine dar doar atat...Are prietena, dar se despart azi si se impaca maine, cred ca relatia lor e pe sfarsite. Fata respectiva l-a inselat si el pe ea, dar iar s-au impacat ca dupa o zi sa se desparta iar si tot asa. Nu vreau sa ma bag peste fata respectiva pentru ca ma inteleg cu ea.
In legatura cu celalat baiat care ma place el pe mine, mi-a propus sa fim impreuna si i-am zis ca ma mai gandesc dar i-am promis totusi un sarut.
Ma simt bine in preajma amândurora si oarecum amandoi ma fac sa simt ceva pentru fiecare. Treaba e ca eu si baiatul de care imi place suntem la aceeasi scoala iar cel care ma place este la alta scoala si nu ne-am putea vedea decat in weekend. Ce parere aveti daca as fi cu amandoi fara sa stie unu de altu? Oricum asa am patit de multe ori cu fostii mei...
Ce sa fac? Ar fi deplasat daca i-asi trimite mesaj celui pe care il plac sa ne vedem? Astept sfaturile voastre. Mersi!

Răspuns Câştigător
| deeadragutza2 a răspuns:

Buna vad ca esti intr-o mare dilema. tu ai zis ca pentru celalat baiat nu simti nimic dar din cate am citit am vazut ca tii si la el doar ca iti pare rau ca daca e sa fii cu el nu poti sa il vezi decat in weekend. iar in legatura cu celalat baiat ar trebui sa astepti un timp sa vezi ce se intampla cu relatia aia. nu cred ca acel baiat e potrivit din cate am inteles are obiceiul sa insele. dar daca el ar accepta sa fie cu tine si celalat la fel un timp nu ar fi nimic rau daca ai fi cu amandoi sa vezi care e mai potrivit pentru tine. sper ca te-am ajutat. primesc funda?

2 răspunsuri:
| Andraasdfg a răspuns:

Eu zic, ca cea mai buna alegere ar fi baiatul care te place pentru ca celalat are prietena si nu te poti baza pe faptul ca se despart.asa cum ai zis si tu azi se impaca maine se despartwinking

| fearfactory a răspuns:

Conteaza de care te simti cel mai tare atrasa.Eu zic sa nu iti faci multe planuri cu tipul de care iti place, caci relatia lui pare pe sfarsite, dar nu este asa.De obicei aceste relatii dureaza mai mult ca restul.Eu zic sa il alegi pe cel care te place, pentru ca va fi sincer cu tine.