| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare, astăzi ii a 4 zi de menstruatie, am facut sex protejat dar dupa cateva ore am mai facut o data dar neprotejat, nu a ejaculat in mine, pot sa raman insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina este extrem de mica, fiind de maxim 2-4% in urma unui act sexual care este intretinut in a 4-a zi de menstruatie, deci a 4-a zi a noului ciclu menstrual. Fiindca NU a ajuns sperma in vagin, se poate afirma ca in acest caz este cu totul IMPOSIBIL sa ramai insarcinata. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nicio șansă.

| Teo29 a răspuns:

Nu, dar pe viitor folositi corect prezervativul. Te fereste de boli si alte griji...