| Ksnsnsks a întrebat:

Am o intrebare care pur si simplu nu o inteleg. Sunt femei care manipuleaza barbatii. Nici nu ajung cu ei in pat ca si primesc ce vor. Ce au ele special fata de alte fete? Si sunt baiat...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

-Ce au ele special?
-Au creier, sunt inteligente, daca reusesc sa faca barbatul ala sa se indragosteasca de ele si chiar sa le ia de neveste.
Cele fara creier, ajung doar parasute, primind bani pentru sex, iar ulterior fiind aruncate dupa folosinta.

| ancaval a răspuns:

Nu știu dacă au ceva special, dar știu că majoritatea bărbaților sunt proști, se lasă conduși de ea. Și nu e bine. Unde conduce femeia, e văi de bărbat!

Cunosc un caz, cu un băiat de nota 10, toate calitățile, putea avea 10 muieri odată. Ce crezi? Ultima ruptură o pus mâna pe el. Nu mai poate scăpa de ea. Nu comentează în fața ei, și era genul de băiat care, te pocnea urgent. În fața ei de ce nu mișcă? Pentru că îl domină. Cum? Nu știu. De fapt, nu e singurul. Aici, la mine în zonă, sunt multe cazuri cu bărbați sub papuc.
Lumea vorbește despre....multe... tehnici de a manipula bărbatul. Să crezi în ele? Nu-s prea creștine, dar cică dă rezultate.
Și ce femei o duc bine? Parașutele!
Că la una de Doamne ajută parcă tot aiurea îi merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta au, cunostinte/abilitati (constiente sau inconstiente) despre psihologie, persuasiune, manipulare.

| Ksnsnsks explică (pentru anonim_4396):

Si totusi cum fac asta?☺

| Alexandrionelu a răspuns:

Buna intrebare!
Unele femei duc la rangul de arta manipularea, subjugarea și folosirea bărbaților. Cred ca tehnicile se transmit conștient sau nu de la mama la fiica.
Ce au în comun aceste femei: toate au fost curve odată, toate își folosesc feminitatea ca pe o arma de manipulare și toate au capacitatea de a mima foarte bine empatia, câștigând astfel încrederea victimei.