| frtanonim a întrebat:

Am o intrebare.
Daca pui mana pe sanii unei fete si ea iti pune mana pe penis sa te masturbeze,ca baiat,mai esti virgin?
Am inteles ca virginitatea este ceva subiectiv si nu fizic.
Este adevarat?
Doar daca penetrezi o fata esti virgin? Se schimba ceva cu penisul tau? Dar daca folosesti o jucarie sexuala in forma de vagin,mai esti?
Doresc raspunsuri pe rand, va rog.
Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Saiko10 a răspuns:

Este subiectiv, nu este o diferenta fizica daca introduci o jucarie sexuala sau un penis, dar definitia dezvirginarii este penetrare vaginala, adica trebuie un penis sa intre in vagin.

1 răspuns:
| vasile2222 a răspuns:

Si eu cred ca e ceva subiectiv.

Dupa dictionar
a dezvirgina = a deflora
https://dexonline.ro/definitie/deflora
DEFLORÁ, A rupe membrana himenului în urma unui act sexual, a unui examen ginecologic sau a unei intervenții chirurgicale, a face să-și piardă virginitatea; a dezvirgina.

Iti pierzi virginitatea la primul act sexual (penis in vagin).