| Meseerye a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu fetele care sunt asa de timide de ce?...happy

Răspuns Câştigător
| Cherrybell a răspuns:

Ah... sunt multe cauze de la propria personalitate pana la factorii care au perturbat o persoana. Probabil asa au fost crescute li s-a impus acest lucru ori vor sa fie delicate, sa construiasca in jurul lor un zid de aparare ori le este rusine de propria opinie, se simt excluse daca se arata cine sunt si decat sa se schimbe dupa alte "modele" prefera sa fie tacute. Cel mai mare factor perturbator ar fi oboseala, dar acea oboseala psihica, probabil a avut un accident candva, o trauma sau are niste amintiri neplacute legate de societate sau poate are probleme in familie. Ideea e ca sunt multe cauze... si mai e un secrete fetele uneori se simt stanjenite cand cineva le intreaba de timiditate. Fiecare are cauza ei sau motivul. Unele vor doar sa fie misterioase. Daca vrei sa afli, apropie-te de o fata timida, dar fa-o cu bun simt si incurajeaz-o, dar poarta-te cat de cat normal cu ea sa se simta acceptata! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cherrybell):

Cel mai bun raspuns!happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Asa sunt ele, nu ai ce sa le faci.

| Dariusuu a răspuns:

Cele mai timide sunt cele mai dragute.

| mamasiita a răspuns:

Pentru ca sunt mai retrase si nu in fiecare zi au ocazia ca cineva sa vorbeasca cu ele.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

O fata daca nu e timida cand place pe cineva inseamna ca nu mai e fata

| abNb a răspuns:

Asa sunt toate.

| extreme0708 a răspuns:

Din cauza personalitatii si modului in care au fost crescute.
Dar vei observa ca daca te imprietenesti cu o asa zisa fata "timida" poti afla multe despre ea, chiar unele lucruri pe care nu te-ai fi asteptat sa le auzi din gura ei.(nu in sensul rau)

| July739 a răspuns:

Doar unele fete sunt timide, altele deloc...de exemplu eu sunt foarte tupeistabatting eyelashes. Dar daca o fata este timida doar cu tine cred ca te place, dar daca asa se comporta cu toata lumea inseamna ca asta e firea ei. Funditapuppy dog eyes?

| Meseerye explică (pentru July739):

Mersi de raspuns. happy