| CristianaMaria a întrebat:

Am o întrebare în special pentru fete. Dacă ați avea o relație de peste un an cu un tip foarte drăguț, de treaba, care tine la voi, care va oferă de toate și e bun la suflet dar nu sunteți compatibili în pat iar viata voastră sexuala ar fi aproape de 0 cum ați proceda? Merita sa se treacă cu vederea peste partea sexuala pentru restul ansamblului?

Răspuns Apreciat de Editori
| Maria505 a răspuns:

Nu cred. O relație se bazează și pe iubire, încredere, respect, prietenie etc.(înțelegi tu)?, dar și pe sex. Este imposibil sa ai o relație de lunga durata, dar sa lipsească cu desăvârșire sexul. Eu zic sa încerci sa remediezi aceasta situație. Sexul e sex pana la urma. Încearcă sa faci sa dureze mai mult preludiul sau..ma rog, sa aflati ce va lipseste vouă, comunicati. Obișnuiți-va cu corpul celuilalt și sigur va merge cumva cumva. Iar dacă nu, aia e.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai clara, baiatul este impotent?
Pentru ca, sexul nu o conta pentru o vreme, dar este vital si necesar pana la urma, unui cuplu matur.
Cel putin jumatate din divorturi, se intampla din cauza lipsei, ori insatisfactiei sexuale.

| Emma30555 a răspuns:

O relație de iubire presupune și o compatibilitate sexuala. Dacă iubești pe cineva și nu ai un libidou crescut poate sa funcționeze dar dacă unul e nemulțumit duce la frustrări și relația nu funcționează

| Eireann a răspuns:

Sexul este important intr-o relatie. Ati discutat pe tema asta? El e multumit cu situatia asta? Eu zic ca se poate rezolva daca sunteti deschisi sa incercati lucruri noi si sa comunicati. Daca nu, ei bine poate e mai bun ca prieten decat ca iubit.

| AliGab a răspuns:

Daca va intelegeti de ce nu?

| OctavianSps a răspuns:

Sexul e privit doar ca facand parte dintr-o categorie egoista dar el inseamna mult mai mult, este punctul in care afectiunea dintre doua persoane atinge cota maxima. Si da consider ca este foarte important, poate acum poti trece cu vederea dar ca fata vei simti nevoia de asta dupa un timp. Depinde de stapanirea ta de sine. Succes.