| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai intima,mi-am inceput viata sexuala,si as vrea sa intreb daca e normal ca prima oara sa nu simti nimic,doar discomfort si usturime,dupa multe incercari totusi nu am simtit placere,doar durere mare in momentul cind imi atingea fundul colului uterin, deja nu mai vreau relatii sexuale. E normal sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu stie sa te pregateasca pentru sex. Din cauza stresului si a fricii de durere nu te relaxezi ceea ce are drept urmare o proasta umectare a vaginului tau si din acest motiv sexul fiind realizat aproape "pe uscat" apare disconfortul durerea si mai ales usturimea din timpul sexului si dupa. Este doar vina lui si ar trebui sa-i spui lui ca in loc de placere si fericire iti ofera doar disconfort si durere.Te compatimesc.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce e normal? normalitatea e relativa, chiar aseara am vazut un documentar in care chiar despre asta era vorba e tensiunea, stresul, nervi fac ca vaginul sa nu fie luperificat atunci e durere, sa-si faca un sex oral atunci vei simti ceva, rabdare, cica dupa un pahar de vin rosu creste endrofinele in creier

| mihai69 a răspuns:

E foarte normal, în condițiile în care o faci cu un „animal" pe care-l interesează doar plăcerea lui.
Oricum, pentru fete, plăcerea vine mai greu, în ceva mai mult timp; dar ar fi trebuit măcar să nu te mai doară.
Mergi eventual și pe la ginecolog, să te consulte - să nu fie și vreo afecțiune de vină (deși nu cred - dar mai bine de păzești).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e normal prima data la o fata, dar totusi trebuia sa ai putina placere...