| loveflorenciabertotti a întrebat:

Am o intrebare si am nevoie de un sfat urgent! Eu locuiesc in Canada si am 15 ani, sunt la un liceu bun si ma inteleg foarte bine cu cele doua prietene ale mele, dar din pacate una din ele nu mai este crying S-a sinucis crying crying crying Doar din cauza unui baiat! Si din cauza ca era insarcinata cu el sad Imi pare foarte rau de ea, am plans astazi toata ziua! Nu ai stiu ce sa mai fac sad Sa va spun povestea ei:
S-a nascut intr-o familie, aici in Romania, am fost cele mai bune prietene, si eu stand tot in Romania, ne-am cunoscut cand aveam doar 3 ani. Peste cativa ani, cand aveam 11 ani m-am imprietenit cu o alta fata si o cam uitasem pe ea! Stateam doar cu noua prietena. Peste cativa ani cand eram clasa a 8-a ni s-a propus sa mergem la un liceu din Canada pentru ca am castigat ceva! Normal ca am acceptat si ne-am mutat toate 3 acolo, bineinteles cu parintii nostri! Anul acesta ea s-a imbatat, si s-a culcat cu acel baiat! crying Era noapte, parintii ei plangeau, nu stiau unde este ea, eu si cu prietena cealalta eram si noi foarte ingrijorate sad Intr-un final a venit acasa. Parintii bineinteles ca au luat-o la intrebari, unde a fost toata noaptea, ce s-a intamplat, dar ea a spus o minciuna! Numai noua ne-a spus adevarul, eu pur si simplu am ramas socata, de ceea ce a facut, peste cateva saptamanii, a observat ca nu-i vine ciclul si a facut un teste de sarcina! Noi doua am sustinut-o, si testul a iesit pozitiv! sad Dupa aceea a devenit emo, a vrut sa faca avort dar varsta nu-i permitea unul sad! L-a cautat pe acel baiat timp indelungat si a aflat ca el are prietena! Iar astazi am gasit-o in baie plina de sange! crying Dupa aceea am aflat ca e moarta, si abia atunci au aflat parintii ei ca ea era insarcinata, si bineinteles ca a murit si copilul! Imi pare rau pentru ea sad
Vreau doar un sfat sa-mi spuneti ce sa fac, crying imi pare rau de ea crying
Sper ca ati avut rabdarea sa cititi! sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic prietena ta a fost inconstienta si nu s-a gandit la consecinte cand a facut asta ...nu prea stiu ce sa zic nici nu cred ca putea sa ramana cu copilul si sa le zica parintilor nu zic ca a facut un lucru bun sinuciganduse... acum na nu-i greu sa uiti de ce s-a intamplat cu prietena ta caci presupun ca tineai mult la ea dar cu timpul te vei linisti si iti va trece imi pare raw pentru ea sad

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

La o fata inteligenta,nu te astepti la asa ceva! Vei ramane marcata toata viata de acest eveniment,nu ai ce face. Pacat de parintii ei, pacat de voi, pacat de tineretea ei.Cand ai toate sansele sa devii cineva in viata, cand ai libertate, trebuie sa stii ce sa faci cu ea.

| R_8074 a răspuns:

Probabil ca ea nu a gasit alta solutie. Si ii era frica de ce o sa spuna ai ei. E vina ei in mare parte, in primul rand ca e urat pentru o fata sa se imbete. Dar acum mai bine sa nu o judecam. Nu mai ai ce sa faci, probabil ca s.a simtit si singura chiar daca voi ati fost langa ea

| AndaWest a răspuns:

sadimi pare foarte rau pentru ea,ce mai e de spus,nu are rost sa mai facem predica ca a facut bine sau rau,s-a intamplat si gata, pacat de ea ca era tanara, pana la urma un copil nu era asa gravsad

| deyu1998 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru ea dar si pentru tine. Stiu prin ce treci si nu va fi usor sa uiti. Daca prietena ta este moarta dumnezeu sa o odihneasca in pace. Tu trebuie sa te resemnezii kiss

| a_5373 a răspuns:

Dca nu te superi.cum s-a sinucis? Ce a spus acel baiat? ar reactia parintilor ei?happy

| andrey23 a răspuns:

Capul sus... viata merge inainte happy n-ai ce mai faci decat sa fie un semn de atentie pentru tine si restul, aveti grija ce dracu faceti pe la petreceri... sau macar protejati-va!

| 0whatever0 a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la ce fel te simtisad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca i se intampla asa ceva prietenei mele m-as fi simtit la fel si as fi plans zi si noapte ca am pierduto caci tin la ea ca la o sora. imi pare rau pentru prietena ta condoleantele mele.