| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare simpla mai mult pentru fete, dar si baietii m-ar putea ajuta la problema mea. Am vrut sa incerc sa vorbesc cu o fata mai mica ca mine cu 1 an, eu am 16 (nu, nu vreau la 16 ani relatia de genul doar sex, nu, nu ma gandesc momentan la asa ceva, vreau doar o relatie cu fata respectiva) pe care o cunosteam doar din privire sau de la colegele mele de clasa, practic, nu ne stiam inainte pana a ajuns si ea la liceul unde sunt eu. Poate va intrebati cum imi place de ea daca nu o cunosc, cand venea pe la mine prin clasa la prietenele ei am observat-o, m-am uitat la ea si mi-a placut ce am vazut, comportament, atitudine, cum arata bineinteles.

Am incercat mai intai sa ii pun cateva intrebari inainte pe ask.fm si c2m ca sa aflu mai multe desprea ea inainte sa-i dau mesaj fara anonim, dar nu am aflat prea multe asa ca i-am dat mesaj direct. Cand a vazut ca i-am dat mesaj cred ca si ea a ramas socata, nu cred ca se astepta chiar sa primeasca mesaj de la un anonim xD si chiar radea cu mine. In fine, a fost o discutie scurta, mi-a zis ca nu poate vorbi momentan ca are de invatat, apreciaza ca i-am dat mesaj, eu i-am zis sa-mi dea mesaj cand poate sa vorbim si de 3 zile inca astept. I-am dat eu mesaj azi si am intrebat-o daca e ocupata si poate vorbi, mi-a zis ca INCA E OCUPATA, n-am intrebat de ce. Eu i-am zis ca-s genul mai timid cand e vorba de o fata, dar acum mi se pare ca eu mi-am facut curaj si ea s-a facut timida, ori asta ori mi-a dat friendzone subtil, desi mi-a zis sa-i dau mesaj cand vorbeam anonim.

Eu nu vreau sa par genul disperat acum si sa ii dau mesaj intruna, dar vreau sa si vorbim ca sa vedem daca poate merge ceva. Acum daca e sa va ganditi ca as fi eu urat cu spume sau ceva de nu vrea sa vorbim, nu, va asigur nu-s chiar genul ala.

Cum ar trebui sa procedez in situatia asta, pentru mine e un mister sincer.

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Fetele de liceu in general, sunt destul de prostute, daca esti un tip dorit de prietenele ei, o sa ii atragi atentia imediat, daca nu, chiar daca poate esti genul ei, sigur nu te va observa....asta e o chestie extrem de nasoala si fara logica, dar cam asa am observat ca sunt adolescentele...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu da semn sa iasa cu tine in 2 incercari facute de tine las-o balta, e copil nu ai ce sa-i ceri

| OMFGConrad a răspuns:

Un om oricât de ocupat ar fi își face timp pentru tine dacă e interesat. Nu manifestă interes față de tine această fată. Treci peste.

| Daciu_Andrei_1990 a răspuns:

Există două variante: ori nu prezinți interes pentru ea, ori îi este teamă de abordarea ta, din moment ce evită să vorbească cu tine. Totuși dacă nu ai fi manifestat interes pentru ea, ți-ar fi spus în mod direct că nu te place sau că are prieten. Încearcă și tu să nu o mai contactezi o perioadă. Poate ai șansa ca ea să intre în vorbă cu tine

| anonimguy3 a răspuns (pentru Daciu_Andrei_1990):

Faza este ca nu are prieten. O sa o mai intreb mai pe seara daca vrea sa vorbim si vad ce iese. Ms de parere.

| KanekiResponder69 a răspuns:

Las-o in pace...Te-a bagat in cel mai urat Friendzone.