| Sawarekh a întrebat:

Am o intrebare tampita legat de act sexual.

1) De ce penisul meu nu poate intra in totalitate in vagin? Sau exista sansa ca vaginul femei sa fie mai mic si sa nu intre tot penisul?

In cealalta extrema, am avut un contact sexual cu o tipa si era tocmai invers, intra usor si nu simteam cam deloc placere.

Pe langa asta ma mai si doare uneori, simt si placere dar si durere.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Vaginul nu este un sac fara fund.
Lumenul vaginal poate avea oriunde intre 7 si 15 cm in lungime.Desigur, marea majoritate a femeilor au un lumen vaginal de 10-12 cm, aceasta fiind media.

Daca femeia este foarte excitata, pliurile vaginale se relaxeaza, iar lumenul vaginal poate castiga 2cm, maxim 3cm in lungime.
Asta inseamna ca cea mai mica lungime normala a vaginului, in timpul excitarii, va fi de 9cm, iar cea mai mare, de 18, in cazul femeilor care au o cavitate vaginala mai lunga.Desigur, aici nu vorbim de cazuri exceptionale, in care masuratorile pot fi mai mici, de exemplu in cazuri de nanism sau alte afectiuni, ci de ceea ce se considera a fi o lungime normala.

Dar, repet, majoritatea vor avea 10-12cm, deci intre 12cm si maxim 15cm in stare de excitare.

Desigur ca orice lungime a penisului ce depaseste lungimea lumenului vagial, ar putea fi o problema.Atat pentru barbat, deoarece nu va putea introduce tot penisul si ar putea avea o senzatie ca ar vrea mai mult, dar cu precadere pentru femeie, deoarece actul sexual poate deveni dureros, glandul penian lovind colul uterin.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca vaginul are o lumgime medie de 10 cm?

| Sawarekh explică (pentru suntserios):

Ahaam dar nu se largeste, nu?

| suntserios a răspuns (pentru Sawarekh):

Iti dai seama ca se largeste, pe acolo iese un copil totusi.

| TheGentleman a răspuns:

Pentru că nu este suficient de excitată (adică udă). Apelează la lubrifianți, valabil și pentru penis

| Sawarekh explică:

''Pe langa asta ma mai si doare uneori, simt si placere dar si durere''

Asta cand nu intra in totalitate, m-am exprimat eu gresit.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Prima femeie era stramta si a doua era galeata. ce explicatii doresti mai mult? laughing

| sugemi a răspuns:

Raspuns la 1) specifica marimea putulicii 2) esti masochist

| Sawarekh explică (pentru sugemi):

Nu sunt masochist, simt durere fara sa vreau si nu imi place evident. Durere nu simt mereu oricum
Dinensiunea e 16.5 cm