| Georgel_9976 a întrebat:

Am o mare problema.
Am o vecina si m-am indragostit de ea.Problema este ca nu stiu daca si ei ii place de mine.
Deci nici odata nu mi-sa mai intamplat asa ceva adica toata vara m-am vazut cu ea si o simpatizam dar acum e belea mare.
Sa va spun cum a fost.
De cand am inceput scoala nu prea ne-am mai vazut si acum cateva zile ma intreaba pe mess "ce fac?" si am vorbit mi-a povestit ce i-s-a intamplat in autobuz ca un baiat care o place i-a dedicat o poezie dar asta nu m-a deranjat asta deoarece stiu ca nu il place, apoi imi spune ca s-a luat cineva de ea, cand am auzit am innebunit a doua zi am fost la scoala si am asteptat vreo 6 ore sa merg cu autobuzul care merge si ea, am asteptato si cand a venit nici nu m-a bagat in seama, apoi a venit la mine m-a salutat nu ma vazuse. Dupa aceea cand sa cobor am intrebat-o cine s-a luat de ea si nu voia sa imi spuna am vrut sa il bat pe unul dar m-am linistit, am coborat si eu tot ii spuneam ca m-a dezamagit ca nu mi-a spus cine s-a luat de ea si la un moment dat m-a luat de gat si am luat-o si eu pe ea si am mers vreo 200 de metri asa si apoi in spate vine o masina ma si gandeam nu o fi cineva care ne cunoaste "stiu ca mama ei nu isi doreste ca ea sa aiba un iubit" cand era mama ei, ea s-a urcat in masina si eu am mers pe jos pana acasa. Problema este ca nu stiu daca si ea ma place adica toata vara cand ne intalneam o mai surprindeam ca ma priveste dar eu sunt persoana care tot timpul este in centrul atentiei in acel grup si nu stiu daca de aceea ma privea.Dar cea mai mare problema este ca aseara am intrebat-o ceva pe mess si mi-a raspuns foarte scurt fata de alta data cand mai vorbeam.Ieri si astazi a trecut pe langa mine cu maicasa cu masina si nici nu m-a salutat fata de alta data cand mai avea putin si sarea din masina, ea este fata care nici odata nu statea afara mai mult de ora 11 si ma intreb daca i-a interzis mama ei sa mai vorbeasca cu mine.Si mai exista o problema acum ea a trecut clasa a IX-a si imi este frica sa nu o pierd in favoarea altui baiat.

Imi puteti da si mie niste sfaturi cum sa procedez?
Si multumesc celor care mi-au citit povestea.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic ca fata te place dar nu poate sa se intalneasca cu tine probabil ca mama ei ii interzice asta, voi puteti vb pe mess si sa afli adevaratul motiv

| Georgel_9976 explică (pentru mona):

Nu stiu ce sa spun daca ma place dar pana acum doar mici semne faza cu privitul cred ca daca ma placea facea mai multe semne.

| mona a răspuns (pentru Georgel_9976):

Poate e timida sau poate asteapta sa faci tu primul pas

| Georgel_9976 explică (pentru mona):

Nu am aflat daca si ea ma place dar stiu sigur ca mama ei i-a interzis sa se aproprie de mine, aseara am intrebat-o daca iese pe afara si m-a intrebat daca mai iese cineva si eu i-am spus ca da dar o sa vina mai traziu si sa iesim doar noi si a spus ca iese cand vine si persoana aia si astazi seara a iesit si a stat la 3 metri de mine.