| Xoxolet a întrebat:

Am o mare problema. Va rog sa-mi raspundeti cat se poate de adevarat si sa nu-mi raspundeti in gluma sau sa imi faceti un repros... Eu sunt foarte stresata si disperata.
Luna trecuta in 7 mi-a venit menstruatia si s-a terminat pe 13.
In ziua aceea(13) si zilele trecute am avut cateva contacte sexuale. N-a intrat de tot si doar 1-2 ori pentru ca ma durea foarte tare. Eu tot il stresam "daca raman? " si el zicea ca n-are cum pt.ca n-a ejaculat si a mers si la baie inainte, dar eu am citit si tot il bateam la cap cu "lichidul pre ejaculator). Inainte sa se faca 5 zile de la cele intamplate a zis totusi sa iau pastila "EllaONE" pentru ca ma vedea foarte stresata.
A trecut mai bine de o luna si menstruatia tot nu mi-a venit.
El e in Italia acum si luna viitoare se intoarce. N-am vorbit cu el pentru ca nu si-a luat telefonul.
Oare totusi cate sanse exista sa fiu? Oare imi intarzie pe baza stresului si a pastilei? Sau...
Dupa ameteli nu pot sa ma iau pentru ca la mine dureaza treaba asta de cativa ani, iar pentru ca sunt si o persoana mai lenesa nu stiu daca e bine acum daca stau atat in pat.
Eu iubesc foarte mult copiii, iar de asta mi-e frica sa fac testul. Pentru ca oricat de mult as vrea sa nu renunt la el. Tot nu pot sa-l pastrez din multe motive.
Va rog nu-mi raspundeti in gluma pentru ca sunt foarte stresata.
Ce sa fac? Imi vine sa mor la cat de proasta sunt

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai prezentat informatiilor strict necesare, nici macar pe cele minime, privind TIPUL ciclul tau menstrual (regulat sau neregulat) si nici LUNGIMEA ciclului ca numar de zile, NU se poate sti daca actele sexuale de dupa data de 13 Iunie au fost intretinute in zilele PERIOADEI FERTILE sau in zile din afara perioadei, adica in zilele in care NU se poate forma sarcina.
Se pare ca pastila avortiva EllaOne a fost folosita ''dupa ureche'' adica intr-un moment doar de tine stiut. De asemenea este foarte bine cunoscut faptul ca dupa folosirea pastilei avortive EllaOne, in organismul femeilor de regula se produc dereglari hormonale severe care deregleaza ciclul menstrual pe termen lung, de mai multe luni, uneori chiar si 12 luni.
Fiindca informatiile prezentate sunt cu totul irelevante in astfel de conditii este cu totul IMPOSIBIL sa fie formulat un raspuns obiectiv si corect si ca urmare testul de sarcina devine singura solutie prin care se poate determina daca in sange si/sau urina exista sau lipseste hormonul de sarcina hCG, fiindca hormonul hCG este produs doar de catre o sarcina formata si instalata. Multa sanatate!

| Xoxolet explică (pentru corbulalbrosu):

Este neregulat... (35\36 zile)

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Te-ai dereglat de la pastile sora mea, daca NU A EJACULAT nu ai cum sa ramai.
Totusi daca tot vrei sex de ce nu te protejezi, sunt atatea metode inovative si safe... si suntem si in 2019winking
PS: ''si a mers si la baie inainte'' - poate s-a dus sa se c#ce omu' lol laughing

| Crackman a răspuns:

Chill... la cum esti acum poate sa ii intarzie ciclul mult de tot pe baza stresului.
Cel mai sigur este sa stai linistita, ca unele lucruri se intampla cu un rost. Daca ai facut sex inainte... de zilele fertile ( ziceai ca pe data de 13 cand s-a terminat ) nu este posibil sa ramai.

| Xoxolet explică (pentru Crackman):

Posibil... Deja ma duc la baie pe fond nervos din ora in ora sau din 2 in 2 sa vad daca mi-a venit... Incerc sa cred ca e doar in mintea mea si ca daca ma calmez o sa-mi vina, dar nu mai am rabdare

| Crackman a răspuns (pentru Xoxolet):

Nu probabil, esti in starea asta si cu cat te uiti ma des cu atat o sa para mai mult.
Nu iti face probleme totul o sa fie bine.
Nu zic ceva de rau dar in felul in care esti nu apuci 45 de ani ( o sa iti topesti capul )

| Xoxolet explică (pentru Crackman):

Mi a venit in dimineata asta.
Multumesc frumos pentru raspuns. Sper acum sa mi dureze normal, pentru ca durerea e ca de obicei, dar parca acum cat sunt de fericita...mi-a mai trecut din durere

| Roberrt21 a răspuns:

Pana la urma ti-a venit?