| RoșcaCristina a întrebat:

Am o mica problema. Azi am fost într-o mică companie de prieteni din care făceam parte eu prietenul meu si prietenul cel bun al prietenului meu. La un moment dat lui prietenul prietenului meu a inceput sa simtă dureri de burta. Am intrebat pe prietenul meu daca nu are ceva pastile in trusă de prim ajutor din mașină. Mi-a dat cheia de la mașină am fost si am cautat si am gasit niste analgezice, i-am oferit o pastile apoi am mers in acea companie unde ne aflăm acasa la o persoana din acea companie. Am rugat gazda sa ii faca un ceai tare. Cind sa mergem acasa am fost prima si l-am petrecut pe prietenul lui apoi ma petrecut pe mine. Am văzut că este supărat si l-am intrebat ce sa întîmplat. Răspunsul a fost foarte vulgar ca du-te si lecuiestel ca se simte rău! Vezi mîine sună-l si vezi daca e bine! Am incercat sa ii explic ca nu am vrut sa fac rau, dar prietenul meu o tine una si buna. Ce sa fac? Oare sa fie gelos? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este gelos, dar ca de obicei orice persoana geloasa nu are minte și parca uita ca își cunoaște partenerul. El e gelos fără motiv, nu ai greșit cu nimic. Explica i și lui asta pana pricepe ca ai fost doar umana. Dacă totuși te simți cu ceva vinovata în sensul ca poate i ai dat mai multa atenție decât era cazul acelui tip, atunci poți sa îl înțelegi oarecum și sa îl împaci dar altfel nu căci nu vad sa fi greșit doar ca i ai dat niște pastile și ca ai încercat sa ajuți un om care se simțea rău.

| RoșcaCristina explică (pentru Violleta2022):

Păi si eu ce pot sa fac acum? Vorbește foarte rece. Nu stiu ma simt foarte vinovată

| Emma30555 a răspuns (pentru RoșcaCristina):

Sune i ca si tu esti suparata pentru ca are atitudinea asta. De ce te simti vinovata? Trebuie sa inteleaga ca tu te ai comportat cum ti e felul, ca asa procedai indiferent cine era si daca era o femeie si cineva mai invarsta tot la fel procedai, iar gelozia lui nu isi are rostul. Lui o sa ii treaca supararea, dar pe viitor o sa ti mai faca asa si trebuie sa il faci si pe el sa inteleaga ca nu e bine pentru relatie sa fie gelos. Comunica cu el.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este gelozie!
Se mai intampla...

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca este gelos. Dar, ii va trece. Tu ai facut foarte bine ce ai facut. Felicitari pentru fapta ta!

| Alinaa901234 a răspuns:

Nu știu câți ani are, dar astea sunt doar copilărisme, dacă e mai mare înseamnă că are ceva probleme cu capul.să nu mai deschid subiectul despre respectul față de tine, că lipsește cu desăvârșire.