| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema care ma nelinisteste de la un timp.Sunt cu un baiat de 3 luni el e mai mare cu 3 ani decat mine.Acum cateva zile am iesit in oras cu niste prieteni de-ai lui, 2 fete si 2 baieti. Faza e ca toti se cunosteau si eu m-am simtit foarte naspa, nu am putut sa zic un cuvant pentru ca pur si simplu nu ma simteam bine.Acum imi tot spune sa mergem la plaja cu ei, plus altii pe care tot asa nu-i cunosc. I-am spus ca nu merg, dar il vad ca si-a dori. Ce sa fac, daca nu ma simt bine? ma simt vinovata fata de el.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Va trebui sa incerci sa te integrezi in grupul lui,din moment ce el vrea asta.
Adapteaza-te,mai intai cu fetele,un zambet,o vorbulita,o glumita,nu te tine deoparte.
Faptul ca ei se cunosc si glumesc intre ei nu ar trebui sa te descurajeze,nu se cunosteau toti cu toti de la inceput si ei au fost in locul tau.
Si cat timp el vrea sa te integreze in grupul lui de prieteni,arata si tu bunavointa si incearca,nu pleca de la ideea ca nu te simti bine.
Multe fete se plang ca iubitul lor,in special cand exista diferenta de varsta, nu le iau in cercurile lor de prieteni.
Tu ai avantajul ca iubitul tau te vrea langa el si e mandru si fericit in compania ta.
Deci, profita de sansa asta si confirma-i ca esti perfect capabila sa te integrezi.
Curaj si mult noroc!

| CoquineNoire a răspuns:

Ce fel de iubit ai si tu de nu a incercat sa te faca sa te simti bine in prezenta amicilor/amicelor lui?
si ce fel de prieteni sunt aia ai lui de nici macar nu au bunul simt sa comunice cu tine si sa incerce sa te faca sa te simti in largul tau?
parerea mea e ca nu sunteti deloc apropiati, i-ai zis ce te deranjeaza?
comunicati,si daca nu renunta la amicii / amicele lui fara bun simt, despartiti-va ca nu se merita.
o relatie se bazeaza pe comunicare, daca nu spui ce te deranjeaza si tii in tine, ajungi sa fii condusa si manipulata.
ce naiba, ai si tu personalitatea si demnitatea ta!

| NimenixD a răspuns:

Du-te şi tu cu el. Încearcă să te împrieteneşti cu prietenii lui şi poate aşa o să-ţi fie mai bine. Dacă nu ia-l cu prietenii tăi şi vezi cum reacţionează elbatting eyelashes.

| AnnaMaria a răspuns:

Spune-i ca vrei sa iei si tu cativa prieteni.si asa o sa te simti si tu bine.idk

| LittleDrop a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa ii spui si lui ce ne-ai spus noua. Ti-ii va prezenta [prietenii] daca va dori intr-adevar sa mai iesiti. Oricum. consider ca la plaja e mai frumos sa mergeti doar voi doi.hee hee

| express11 a răspuns:

Nu esti sociabila! ar trebui sa intri in vorba cu fetele...totusi

| maftei a răspuns:

Tu nu ai de ce sa te simti vinovata fata de el, pentru ce sa fii tu vinovata? Ca nu ai cunosti...cel mai bine ar fi sa vb cu el daca tot vrea sa mearga undeva ori sa ati faca cunostinta cu acele persoane, ori sa mergeti cu cine cunosti si tu.Vb cu el si spune-i ca daca ati merge doar cu cei cu care tu nu ai cunosti te vei simti foarte prost.Comunica cu el este cel mai bun lucru care al poti face

| Monica_7453 a răspuns:

Mergi,ca sa i faci pe plac prietenului tau. DAR cheama-ti si tu vreo 2-3 prietene.asa va veti simtii mult mai biiine. bafta big grinD

| cryss_7938 a răspuns:

Du-te cu el

te simti ciudat pentru ca nu ii cun

imprietenestete cu ei si dupa te vei simti bine

succes

| mirabela26craiova a răspuns:

Buna.Pai daca mergi incearca sa fi cat mai draguta cu prietenii lui pentru ca ei sa te placa deoarece daca ei nu te plac e de rau. Apoi incearca sa intri in vorba cu ei gasind puncte comune pentru ca ei sasi dea seama ca esti sociabila.Si incearca sa fi cat mai vorbareata si nu tacuta(dar nu exagera cu vorbitul).Si incearca sa te simti mai in largul tau deoarece ei pot observa ca esti cam incordata.Considerai prietenii tai. Sper ca team ajutat.Bafta!

| TatSergiu a răspuns:

Pai daca as fi in locul tau as face cunostinta cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

[pai s[unei ca vii dar sa-ti faca el cunostiinta cu ei pentru ca nu-i cunosti.app si eu am niste pr care-s mai mari decat mine cu 4 ani si nici acum nu vbm prea multe fazai ca in prietenii de genu.ar trebuii sa treaca ani ca sa vorbim cine stie ce mai ales daca sunt si baieti nu-ti fa griji ai sa vb tu cu ei pe parcurs crede-ma stiu cum te simti!

| anky13 a răspuns:

Pai dupa parerea mea ar fi bine sa mergi si sa incerci sa te imprietenesti cu ei. Din aceasta experienta poti lega prietenii frumoase si te poti si distra. Totul e pana vorbesti odata cu ei si cred ca va veti imprieteni. Nu stiu daca ti-am fost de folos dar sper ca da.:d