| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire.cred ca la ultimul contact sexual cu iubita mea mi-am dat drumul foarte putin in ea(m-am oprit fix in momentul maxim dar nu am ejaculat). zilele astea trebuie sa ii vina ciclul.e vreo posibilitate sa ramana insarcinata?

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Tinere, cum vine asta mi-am dat drumul dar nu am ejaculat? datul drumul, se presupune ca ar trebui sa fie ejacularea, momentul in care sperma iese din penis in timpul actului sexual.
daca ai facut asta atunci aia e. da, exista posibilitatea asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit prin cercetari stiintifice si experimente medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, adica in perioada zilelor situate inainte de ziua de menstruatie, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. In cazul descris de tine reiese ca acel contact sexual a fost intretinut cu cateva zile inainte de data de incepere a menstruatiei si daca nu sunt mai multe de 9-10 zile atunci va aflati in aceasta situatie adica de a fi IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina. In consecinta chiar daca sexul este neprotejat dar a fost intretinut in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual esti in siguranta maxima. De asemenea trebuie sa stii ca sperma se putea ejacula intentionat in vagin, fiindca formarea unei sarcini oricum era IMPOSIBILA deoarece in acest moment in uterul iubitei nu poate exista un OVUL VIABIL strict necesar formarii unei sarcini. Argumentul principal in privinta IMPOSIBILITATII de a exista o sarcina, o va reprezinta insasi pornirea menstruatiei in urmatoarele zile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a desfasurat cu cateva zile inainte de menstruatie, nu este posibil sa apara vreo sarcina.

| kandaraki a răspuns:

E vreo posibilitate, mai asteapta cateva zile si o sa vezi, daca nu ii vine in 5 zile, atunci peste 14 zile, adica la 21 de zile de la act sexual faceti 3 teste de sarcina,

| superuamen a răspuns:

Odata ce ti-ai dat drumul clar sunt sanse, daca esti sigur sa ia pastiluta magica si aia e