| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire, și cer un sfat am făcut sex neprotejat cu prietenul meu eu fiind pe stop în a 4 zi, nu ma penetrat deloc, și nici nu a ejeculat. A fost primul sex al meu, am fost la ginecolog să văd dacă sunt virgina și totul e în regula dar am și chist ovarian și iau contraceptive hormonale pentru asta, vreau să știu dacă pot rămâne însărcinată a trecut 5 zile de când am facut-o și mi sau întărit sâni mă gândesc poate fi și de la menstra dar am și durere în partea stingă a burții, nu știu de ce, vreau sfaturi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ti s-a recomandat de catre medicul ginecolog care te-a consultat, examinat si a descoperit ca ai chist/chisturi pe ovare, sa folosesti pastile anticonceptionale (AC) si le-ai folosit zilnic si mereu la aceeasi ora, inseamna ca in organismul tau este deja instalata protectia contraceptiva inca din momentul in care ai inceput sa folosesti aceste pastile AC. In aceasta situatie chiar si daca sperma a fost si va fi ejaculata in vagin mereu/de fiecare data, fiindca folosesti aceste pastile AC formarea sarcinii devine IMPOSIBILA, si din acest motiv NU poti sa ramai insarcinata nici daca ai dori acest lucru. Starile amintite sunt simple inchipuiri nereale, care sunt provocate de teama, de ingrijorare, de stres, etc. Incearca sa te linistesti fiindca totul este in regula, OK, Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Daca nu te-a penetrat, nu ati facut sex. Doar v-ati jucat nitel. Citi ani ai? Chisturile alea nu apar din abstinenta. Ceva nu se leaga in afirmatiile tale.

| Laviniea a răspuns (pentru tril):

Am aflat că am chist din aprilie, de atunci duc un curs de lecuire

| tril a răspuns (pentru Laviniea):

Curs, curs de lecuire?
Mai fata, cine te prosteste?

| Laviniea a răspuns (pentru tril):

N-are cum să mă prostit medicul, pentru că am fost la uzi și e ceva grav

| Shtefhy a răspuns:

Daca nu a ejaculat, probabil nu vei ramane insarcinata. Fara așa-zisa "substanță" nu stiu cum ai putea ramane.
Sper ca te-am ajutat.