| Anname a întrebat:

Am o poveste foarte interesanta, si pentru mine foarte tragica. Acum un an am inceput sa vorbesc cu un coleg, am devenit amici, ne intelegeam bine, insa am realizat ca m-am indragostit de el.Cum suntem prieteni foarte buni, imi ziceam ca nu este posibil asa ceva. Peste un timp am aflat ca si el simte acelasi lucru, insa eu am sustinut faptul ca nu se poate asa ceva ( va rog sa nu ma judecati, asta am simtit, eram depresiva si din pacate inca sunt) asa ca am incercat sa. l inlocuiesc, sa vad daca pot simtii asa si pentru alt baiat, insa acel baiat si-a dat seama ca iubesc o alta persoana, am mai incercat recent odata si acest baiat chiar tine la mine, dar acum 3 zile mi-am dat seama ca inca tin la acel coleg. Cum? pai doreste sa se mute si printre lacrimi i-am zis ca nimeni nu ii va lua locul in clasa si ca pentru mine va ramane mereu acea persoana speciala. Cum spuneam actualul prieten chiar tine la mine si nu vreau sa. l ranesc ...in ciuda faptului ca nu simt mai nimic pentru el, aveti vreun sfat? va rog macar sa scap de depresie

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu vrei sa-l ranesti pe actualul, dar stai cu el fara sa simti nimic. Desparta-te de el cand nu este prea tarziu. Nu are rost sa iti pierzi cei mai frumosi ani langa o persoana pentru care nu simti nimic.
Eu am fost aproape 2 ani cu unul pe care nu il iubeam, doar tineam la el si stateam mai mult, tot asa ca tine, ca sa nu il ranesc. Si cel pe care il iubeam si il iubesc din tot sufletul de 5 ani imi tot zicea ca vrea sa fie cu mine si eu nu vroiam ca sa nu il ranesc pe cel cu care eram. Crede-ma ca am facut cea mai mare greseala din viata mea. Pana la urma m-am despartit de cel pe care nu vroiam sa il ranesc, de fapt el s-a despartit de mine si abia atunci si-a aratat adevarata fata. Era de fapt un nenorocit. Nu pot sa cred cat de fraiera am fost de am stat cu el si am renuntat la unica mea iubire adevarat pentru el. Bineinteles ca nu am mai putut sa fiu cu cel pe care il iubeam ca intre timp si-a facut o alta prietena cu care este si acum.
Asa ca nu face si tu greseala asta. Spune-i actualului ca nu simti nimic pentru el si fi cu cel pe care il iubesti! Ai sansa asta si e pacat sa o ratezi. Eu am ratat-o si nu cred ca o sa mai am vreuna vreodata sad

4 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Daca acel coleg a fost prima ta iluzie o sa-ti fie greu sa il uiti, dar nu cred ca imposibil.nu cred ca merita sa pierzi ceea ce ai( actualul) pentru ceea ce probabil nu o sa ai niciodata (colegu') parerea mea. dar cred catre' sa fii sincera si cu el, sa ii spui ca iti place maxim de baiatul acela si ca doar cu ajutorul lui o sa-l iti(daca vrei si tu). parerea mea.succes!

| Anname explică:

Va multumesc din suflet! Imi voi lua viata in maini si voi iesii din problemele in care am intrat.

| Anname explică:

Da.il placeam, il foloseam, stiu ca nu este frumos, tocmai de asta nu mai vreau "sa-mi bat joc de el" si o pun intre ghilimele pentru ca eram convinsa ca acest baiat era in stare sa-mi schimbe sentimentele.insa rezultatul e diferit. Multumesc pentru sfaturi! O sa vorbesc cu actualul...decat sa fiu cu el si sa nu simt nimic...mai bine singura, macar pana imi voi revenii

| lastrockingangel a răspuns:

Pai...e destul de delicata problema ta( si prin delicata vreau sa spun FTEEEE SENSIBILA) si eu cred ca daca esti cu un baiat acum cred ca tia pl de el, nu? deci zic sa ii explici si sa il rogi sa te sfatuiasaca pentru ca daca chiar tine la tine o sa gaseasca cea mai buna solutie
Pooop dulce... fundita?