| maryan9663 a întrebat:

Am o prietena de o luna și jumătate și acum câteva zile am fost amândoi ca ospătari la o nunta, acolo a gasit alt băiat, cu care am prins.o ca vorbeste, și acum cauta motive sa îmi spună ca o enerveaza orice în mesajele pe care i le trimit. Am stat cu ea de vorba și îmi spune ca vrea sa luam o pauza. Nu vreau s ao pierd, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

Accepta cand iti spune sa luati pauza daca nu vrei sa o pierzi de tot. Daca o lasi libera acum iti va fi mai usor sa o recastigi mai tarziu. Dar daca o stresezi chinuindu-te sa o tii langa tine o sa isi doreasca si mai tare sa scape de tine

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te resemnezi fiica ti-a spus/explicat cat se poate de clar ca esti un looser care a pierdut "partida". Sentimentele de dragoste si de iubire in mod obligatoriu trebuie sa fie reciproce si nu unilaterale asa cum au ajuns sa fie cele dintre voi in acest moment.

| OMFGConrad a răspuns:

Las-o în pace. Nu are rost să tragi de relație. O pauză = relație terminată.

| Anna121 a răspuns:

E clar ca nu are sentimete pentru tine, nu ai ce face decat s-o lasi in pace si sa-ti vezi de ale tale.

| Mada1920 a răspuns:

Deja ai pierdut'o...nu o poti tine cu forta langa tine.