| EyesSad17 a întrebat:

Am o prietena foarte buna in care mi-a povestit ca a fost agresata sexual de tatal ei la varsta de 5 ani

ea a ajuns pana la urma la protectia copilului nu din motivul asta din alte motive iar

asta care o agresato a ajuns la puscarie

prietena mea cea mai buna a fost adoptat de o familie

familia adoptiva sunt buni prieteni cu ai mei ^^

iar problema se pune asa familia asta vrea sa o duca la ginecolog si ea ii e teama ca va afla ca nu mai e virgina si ca isi va da seama doctorul ca a fost agresata in trecut

mie mi-a cerut un sfat si eu nu am stiu ce sa ii spun si as vrea de la voi ce sa fac?

intrebarea mea daca se duce la ginecolog aia isi vor da seama ca a fost agresata in trecuta?

daca mai are urmari? dupa atatia ani?

va rog un raspuns repede funda dauuu

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vor afla dar probabil le-a spus Directorul de la centrul in care a infiat-o pe fata. In caz contrar se pot duce parintii adoptivi sa-i afle trecutul ca sa se lamureasca ca a fost violata.

| harciog a răspuns:

E o timpenie.Ea si-a tras-o la greu acum, si vrea s-o arda-n povesti telenovelice speculindu-va credulitatea.Nu te-ai gindit pentru ce i-ar fi frica pentru o poveste de pe vremea cind nu putea avea nici o vina?

| EyesSad17 explică (pentru harciog):

Nu stiu ce sa cred dar o cunosc foarte bine si nu cred ca ar face asta dintr-un singur motiv
e foarte timida
retrasa
nu vrea sa stea cu baietii pur si simplu ii e friga de eii
depresiva inca ceva
cand ne adunam in gasca o iau si pe ea si stii cum e in gasca vorbim mai urat ne punem intrebari mai intime o vad pe ea cand isi pune mana la ureche si chiar mi-a zis ca nu suporta sa auda lucruri pornografice crying si imi este atat de mila ea crying totusi o consider ca o sora de-a mea

| EyesSad17 explică:

Hopa am gresit cu funda am vrut sa ii o dau lu spetsnaz rolling on the floorlaughing

| Goete a răspuns (pentru EyesSad17):

Nu vad nici funda nici spetsnaz tongue

| viavo a răspuns:

Depinde in ce mod a agresato daca a dezvirginato si normal ca doctorul ginecolog va observa dar nu poate sa isi da seama daca a fost agresiune sexuala sau a facut-o de placere
dar nu vad un motiv de ce sa ascunda faptul ca a fost agresata
si ori cum parinti ei adoptivi cred ca stiu de treaba pentru ca la adoptia copilului parintii primesc carned de sanatate in care e specificata toata chestiile de sanatate legate de acel copil adoptat parerea mea ar trebui sa vorbeasca despre treaba asta cu parinti ei adoptivi