| Andrei_9838 a întrebat:

Am o prietena o cunosc de mult timp si iei ii place de mine mi-a spus daca vreau sa fiu cum ea dar inca nu i-am raspuns cum ziceti ca trebui sa-i spun fara sai ranesc sentimentele?

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu vrei. Pai ar trebui sa fi sincer cu ea, dar nu prea dur. Spune-i ca o respecti si ca e o fata curajoasa ca ti-a spus acest lucru. O placi, dar nu ca iubita, ci mai mult ca pe o prietena si ca speri sa nu se supere ca ai luat aceasta decizie, dar nah, cand nu e, nu e.

| Pitic a răspuns:

Poi ca sa nu ii ranesti sentimentele trebuie sa fii sincer sa ii spui c nu estipregatit sa incepi orelatie cu ea sau ca nu e genul tau sau ca ai luat o pauza

| Miley a răspuns:

Deci nu vreai sa fi cu ea? Pai e cam greau sa ii zici unei fete ca nu vreai sa fi cu ea fara sa se supere ori ce iai zice daca te iubeste o sa sufere.Totusi incearca sa ii zici ca vrei sa fiti doar amici. Dar nu impulgent, bland fara ai rani sentimentele prea tare.

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Gandeste-te cum ai vrea sa. ti zica tie o fata ca nu te vede decat ca un prieten si asta ar trebui sa. i zici si tu ei

| Diana_4238 a răspuns:

Ii primul rand o admir pe fata ca o avut atata curaj pentru ca eu incerc sa-i zic asta unui baiat de prin octombrie 2010, si acum sa trecem la subiect eu in locul tau i-as spune fetei ca tin la ea si ca o plac doar ca o amica si ca mai sunt si alti baieti care o vor iubi cu adevarat si sa nu uiti sa-i spui ca ii curajoasa ca o avut curaj sa-te intrebe daca vrei sa fii cu ea.

| DeyutsaDeyutsa a răspuns:

Da, nu vrei sa fii cu ea. e greu sa ii zici asa ceva unei fete(o sa o doara dar asta e viata). parerea mea este sa incerci sa vb fata in fata cu ea si sa incerci sa ii explici ca nu se poate intampla ce doreste ea pentru ca nu ai aceleasi sentimente.nu te poate obliga.astea sunt sentimentele. Daca va cunoastety atat de bine cred ca iar prinde bine o imbratysare inainte sa-i zici asta sau daca va inceepe a plange.incearca sa ii explici cu frumosul (de ranyt oricum o sa fie ranita)-nu te invinovaty.fii intelegator.atata totwinking