| Briana09 a întrebat:

Am o prietena pe care o cunosc de 3 zile. Nu iubita ci prietena, pentru ca sunt fata. M-a invitat la patinoar cu inca o prietena de a ei si am mers. A fost totul bine pana aici. Dupaia m-a intrebat daca vreau sa merg cu ea si cu prietena ei la un fel de party intr-un alt oras. Care nu e prea departe. Am zis da. Si ea a zis ca ma suna luni sa imi zica la cat ne intalnim. Bine zic eu. Azi e luni si m-a sunat dar cu numar ascuns. M-a mai sunat odata in ziua cu patinuaru tot cu numar ascuns si am intrebat-o de ce m-a sunat asa si a zis ca o tot suna nu stiu cine si nu vrea sa ii stie numarul. Nu vad ce legatura are asta cu mine da in fine. Eram in tramvai cand am intrebat-o. I-am zis sa mi dea numarul ei de telefon ca sa stiu cine ma suna si mi-am scos telefonul si zice ea nu lasa ca ti-l dau dupa aia. Zic eu bine si l-am bagat inapoi. Dupaia astazi ma suna idmineata cu numar ascuns dar nu am auzit telefonul pentru ca eram in bucatarie mi-am facut ceva de mancare. Cand intru in camera am vazut apelu pierdut cu numar ascuna si mi-am dat seama ca era ea si cand am vrut sa o sun inapoi nu am putut logic ca era cu numar ascuns. Am impresia ca isi bate joc de bine. Nu vreau sa cred asta pentru ca se poarta dragut cu mine dar eu nu prea am prieteni si astazi am plans de ciuda pentru ca cred ca ea vrea sa fie prietena cu mine si eu am pierdut-o din cauza ca nu am raspuns la telefon. Dupaia dupa ce am plans mi-am dat seama ca nu e vina mea pentru ca ea nu intrase nici pe facebook si nici nu vroia sa imi dea nr ei de telefon si ma gandeam ca poate incearca sa ma prosteasca si ca nu are rost sa plang pentru o prietena care nici macar nu se chinuie sa ma sune si a2a oara.
Voi ce credeti? Sa incerc in continuare sa fiu prietena cu ea sau sa o las in pace pentru ca eu cred ca isi bate joc de mine ca nu vroia sa imi dea nici numarul si nici pe facebook nu a intrat. Ce sa fac? Un prieten nu ar trebui sa te faca sa plangi.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca ai avut noroc ca ai pierdut apelul,azi dimineata!
Nu pare serioasa treaba asta,cand n-ai nimic de ascuns,iti dai linistit numarul de telefon!
Sa mergi la patinoar nu ar fi o problema,dar sa fii de acord sa mergi la un party cu necunoscuti,intr-un alt oras,invitata de o necunoscuta,mi se pare o imprudenta enorma!
Daca la party-ul respectiv ea promisese ca aduce o fata care sa le faca gusturile tuturor baietilor? Nu spun ca e asa,dar ar fi putut fi!
Nu stii cu cine ai de-a face,scuza-mi scenariul SF,nu pare serioasa, scoate-o urgent din viata ta si cauta sa rupi orice legatura cu ea.
Pentru protectia ta si nu numai!
Sa ai grija mai multa, naivitatea si increderea se platesc mult prea scump in ziua de azi!

| superdorex a răspuns:

Mai daca nu iti da numarul de telefon ii zici ca iti pare rau dar nu poti fi prietena cu persoane care nu au incredere in tine! Si asta e...de ce sa iti faci sange rau de aiurea nu?

| NatureSelf a răspuns:

Daca asculti inima, mereu ve decide bine.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti zic dar esti cumva lesbi? Cati ani ai? Cred ca ai o varsta destul de fragila ~~Ai grija cu astfel de prietene! Apropo ai uitat sa ne spui cum ai cunoscut o in ce imprejurari cumva pe net? Ai grija sa nu dai de belele cu astfel de amice? Cum adica ai plins dupa ea? De aia iti spun esti cumva lesbi? ai prins drag de ea s au cum? Bine asta nu e vreo problema Nu sunt impotriva celor care se iubesc ...bla bla.dar totusi ai grija mare cu persoanele care le cunosti de putin timp si mai ales dar mai ales care le cunosti de pe internet ok?! Ai mare grija mai bine si sftaul meu este sa nu i mai raspunzi la telefon ba chiar sa ti schimbi cartela daca ai o cartela sim! Daca esti pe abonament nu i mai raspunde la telefon Sfatul meu cel mai potrtivit crede ma!

| Sophiee a răspuns:

Cel mai bine rupe legatura. sunt atatea fete cu care sa te impretenesti.si va cunoasteti de 3 zile, te-a invitat la o petrecere in alt oras si te suna cu ascuns ca nu vrea sa ai numarul ei.nu ti se pare dubios? ar trebui sa te gandesti bine.nu poti sa mergi undeva cu o persoana pe care o sti de cateva zile.nu sti ce ii poate capul.ti se pot intampla multe, nu e bine sa ai atata incredere in oameni, mai ales persoane pe care le sti de putin timp.gandeste-te bine si ai mare grija de tine.

| Rockart a răspuns:

Eşti sigură că nu are setat telefonul să apeleze cu număr ascuns? Şi mie mi s-a întâmplat să-l mai uit aşa.

Eu spun să nu o numeşti *prietenă* mai ales că nu o cunoşti de prea mult timp. Nu are încredere în tine nici cât să-ţi dea numărul de telefon deci nu te mai grăbi...

| Garffield a răspuns:

Uite, nu te mai increde prieteniilor. Am trecut prin asta si doare, mult mai rau de cat crezi. Cel mai bine este sa ai incredere in mama ta. Totusi, pentru mine nu este chiar o prietena, dar poate tie iti va fi. (Daca vrei poti folosi un jurnal happy, ai grija ce scrii in el si unde il ascunzi big grin )

| atreet a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o lasi in lumea ei si tu sa iti vezi de alti prieteni,este clar ca iti ascunde ceva, ca vrea sa iti faca ceva, o data ce se ferea sa iti dea nr.deci las-o mai moale cu astfel de prieteni happy mult succes happy

| IngeriiSuntCool a răspuns:

Buna Briana! Ti-am citit textul si sunt uimita de "prietenia" amicei tale.Sincer, eu cred ca ar trebui sa discuti cu parintii tai despre aceasta intamplare. Nu are rost sa plangi din cauza unei 'prietene'. Si da, prietenii adevarati nu te fac niciodata sa plangi ci din contra te fac sa razi.Acum vezi si tu, ce spun parintii tai si veti ajunge la o solutie.Si cu nr. de telefon eu zic ca, daca nu a vrut sa ti-l dea si te-a sunat cu nr. ascuns, ori vrea sa se ajunga la ceva vulgar ori isi bate joc de tine, Doamna fereste! Si las-o mai rarut cu aceasta fata! Te pup si sper sa termini cu treaba asta! Ceau:X:X:*:*!

| Gagicaru a răspuns:

Tot romanul asta puteai sa ii scrii in 2 fraze nu enspemii de fraze sa ma ia somnu citindu-l si da ai procedat corect cred ca vroia doar sa isi bata joc de tine

| AdaLeo a răspuns:

Buna.
E cam ciudata situatia ta, dar se vede logic ca nu vrea sa ii ai numarul de telefon. Eu zic sa nu mai ergi cu ea peste tot unde iti spune doarece se pot intampla lucruri grave. Daca nu iti da numar in contuinuare, e clar ca nu vrea sa ai numarul ei (in unele cazuri chestiile sunt chiar grave de acest gen). Apropo; ea stie unde stai si u nu? Atunci ar fi f grav... ar tb sa te gandesti si tu putin.

| Briana09 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri. Mi-ati fost de mare ajutor. Mersi :*

| anitzyka a răspuns:

Eu zic sa o eviti si sa nu mai o bagi in seama nu meritawinking! sper ca ti-am fost de folos! pup!winking