| NobodyHeree a întrebat:

Am o problemă! Am fost recent într-o tabără. de 6 zile. şi a mers şi un băiat pe care nu îl suportam DELOC. Nici el pe mine. şi cum se face că până la sfârşitul taberei s-a îndrăgostit de mine straight face. Şi mă lua de mână, mă lua în braţe etc. Şi m-a întrebat dacă vreau să stau cu el. Şi l-am refuzat. Din acel moment stătea numai singur şi trist. la fel şi eu. Şi când am ajuns acasă am reuşit să mă îndrăgostesc şi eu de el straight face. Pfff. I-am dat numărul meu, el pe al lui, am început să vorbim, şi m-a întrebat dacă vreau să ies cu el. Aşa am făcut. Şi a fost minunat. Şi până la urmă, m-a mai întrebat încă odată acelaşi lucru : dacă vreau să fiu cu el. şi eu i-am spus că am o singură mare condiţie : să avem grijă, că dacă mama mea va afla, voi fi moartă. La început a fost de acord. Dar cu timpul nu a mai acceptat. ne vedeam tot mai rar. Ne certam tot mai des. Şi într-o seară, l-am văzut în oraş cu o colegă de-a lui şi cu o prietenă. Şi am aflat că el a spus că-i place de prietena mea straight face. Dar încă mă mai iubeşte puţin straight face. Mi-a arătat în multe feluri că încă îi pasă de mine. Simt asta. Dar el nu mă crede că îl iubesc. dar eu îl iubesc enorm straight face. şi i-am propus să ieşim azi într-un loc public. să vadă că îmi pasă de el şi nu-mi pasă dacă se va afla. şi a zis că se mai gândeşte. Şi prietenei mele îi cam place de el. oh go on. Văd asta. dacă şi ea va vrea să fie cu el şi cine ştie. poate o alege pe ea?
Ce să fac? straight face.
Fundă.

Mulţumesc că ai citit până aici! Eşti o persoană minunată!

Răspuns Câştigător
| wazard a răspuns:

Daca o alege pe ea e evident ca trebuie sa te indepartezi de el. daca te va dori va ramane cu tine. tu acum trebuie sa te gandesti ca baieti mai sunt si nu are rost sa te consumi pentru el. daca e sa ramaneti impreuna e SUPER iar daca nu intotdeauna exista un baiat mai bun. bafta si ai grija de tine :*

16 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Draga mea, esti exemplu ideal al unui adolescent normal. Ne indragostim usor, ne reindragostim si asa mai departe. Viata e plina de neprevazut.

Cat despre povestea ta, iti recomand sa te intalnesti cu el oriunde si sa vorbiti deschis. Intreaba-l ce simte pentru tine, ce simte pentru cealalta fata. Daca il vezi ca ezita sau simti ca te minte, e clar ca iti ascunde ceva. Trebuie totusi sa ai maturitatea sa nu ramai intr-o relatie,, toxica", adica genul de relatie care te consuma si in care ramai doar pentru ca te-ai obisnuit cu partenerul.E dragoste de adolescenti si mai devreme sau mai tarziu se va sfarsi, mai ales daca de acum incepe neincrederea. Si eu am trecut printr-o intamplare asemenatoare cu ceva ani in urma si am realizat ca respectivul era doar unul care se indragostea de orice fata si in ochii lui nu eram speciala deloc. Gandeste-te cat de speciala esti tu pentru el si intreaba-l si pe el asta. Apoi gandeste-te cat de special e el pentru tine si analizeaza situatia. Daca nu vrei sa fii inselata mai tarziu, iti recomand sa te departezi incet-incet de el acum.

Multa bafta!

| NobodyHeree explică (pentru Ea12345):

Dar vorbim tot timpul (ne certăm ). nu mă pot îndepărta pur şi simplu. dar de exemplu, am vorbit aseară până la 3 jumătate dimineaţa. iar el la 7 trebuia să se trezească. Dar a stat cu mine să lămurim. Deci cred că încă îi pasă undeva, adânc în sufletul lui. Nu?

| Ea12345 a răspuns (pentru NobodyHeree):

Ii pasa, dar nu e pregatit sa se implice intr-o relatie in care sa dea socoteala de faptele lui si in care sa fie numai cu tine.

| NobodyHeree explică (pentru Ea12345):

Poate că da thinking :-s.

| RammsteinHH a răspuns:

Daca te iubeste si tine mult la tine, nu te va lasa pentru acea prietena.
Daca nu, nu stiu ce sa zic, poate se va desparti de tine pentru aia.
Si eu sunt baiat si si pe mine m-ar deranja sa ma tot feresc de parintii prietenei mele
Sa nu iesim in locur publice etc.
Deci cam stii ce gandeste el...

| NobodyHeree explică (pentru RammsteinHH):

Dar i-am propus să ieşim într-un loc public. să vadă că îmi pasă de el. Şi nu-mi pasă de gura lumii. acum ce mai e în neregulă? straight face.

| RammsteinHH a răspuns (pentru NobodyHeree):

Pentru ca la un moment dat s-a saturat baiatul.

| RammsteinHH a răspuns (pentru NobodyHeree):

Pentru ca la un moment dat se satura de toate.

| NobodyHeree explică (pentru RammsteinHH):

Atunci când iubeşti nu te saturi de nimic.

| RammsteinHH a răspuns (pentru NobodyHeree):

Atunci nu te iubeste.

| NobodyHeree explică (pentru RammsteinHH):

Dar stai. El n-a zis că s-a săturat de mine. Tu ai zis laughing. L-am întrebat şi a spus nu. So?

| RammsteinHH a răspuns (pentru NobodyHeree):

So, se va trezi el la realitate si isi va da seama ca de fapt trebuie sa te urasca laughing.

| DiaDiana9988 a răspuns:

Draga mea, daca nu o cunoaste pe prietena ta si totusi o alege pe ea doar pentru felul in care arata, inseamna ca este "inconstient"! daca sunteti impreuna de ceva timp si pana acum v-ati iubit, nu inteleg de ce nu te-ar alege pe tine, mai ales ca ai zis ca simti ca inca ii mai pasa de tine! Dar te mai iubeste?
Si daca piretenei tale ii place de el... pai... nu prea imi pare o prietena buna, din moment ce tu esti cu el!
Este doar parerea mea, sper ca te-am ajutat!

| AnytaMarya a răspuns:

Daca o alege pe ea e evident ca trebuie sa te indepartezi de el. Daca te va dori va ramane cu tine. Tu acum trebuie sa te gandesti ca baieti mai sunt si nu are rost sa te consumi pentru el. daca e sa ramaneti impreuna e super iar daca nu intotdeauna exista un baiat mai bun. bafta si ai grija de tine.

| Andrei_Iana_1995 a răspuns:

Asa-s toti baietii tra sa va obisnuitiwinking

| wazard a răspuns:

Mda..Am trecut prin acelasi lucru.Am avut un prieten care a jurat ca ma iubeste si ca sa vezi la inceput nu ne suportam nici noi ...ca si tine.Relatia a durat ceva tip vreo 5-6 luni parca si totusi am doar 12 ani, Dar intr-un timp cand am trecut cls a 5 si a trebuit sa ne mutam la alta scoala...a aparut o alta fata in viata lui..eu am observat de cand am venit ca ea ii facea ochii dulci.dar am ignorat-o pana cand am pus capat relatiei si dupa a doua zii el s-a cuplat cu ea si nici nu se potrivesc l este pitic iar ea inalta si eu normal ca am fost foarte deranjata de faptul ca m-a parasit pentru ea.Dar cu timpul am cunosctut alt baiat care m-a facut ce-am mai fericita din lume,.si cu timpul am uitat de el sia km niici nu-mi mai pasa de el si chiar nici nu ne mai vorbim, iar eu draga mea iti spun sa uiti de el sa te indepartezi de el daca chiar este adevarat ce ai auzit