| Hoodooista123 a întrebat:

Am o problema, am sa merg la medic pentru o consultație dar m-am gândit să mi-o spun și aici pentru că poate unele fete/femei au trecut prin ceva asemănător și îmi pot oferii niste sfaturi.
Când îmi introduc degetul in vagin, mă doare și ustura,la fel simt și când îmi introduce partenerul meu degetul,, sincer nici nu știu dacă mai sunt virgina sau nu, nu cred că mai sunt pentru că, atunci când prietenul meu a încercat să o bage prima data ( am renunțat pentru că durea și de atunci nu am mai făcut numai am incercat cu degetul ),nu a apucat sa o bage din cauza durerii dar când m-am dus la baie, pe hârtie am observat puțin de sânge.
Revenind la problema, pe mine m-a mâncat rău pe lângă gaura și m-am dus la farmacie mi-au dat ceva și mi-a trecut dar înainte m-am scărpinat atât de mult încât am niste mici bubite pe lângă gaura,in josul "buzelor",cred că e de la prea multa scărpinare,in fine nu știu dar inca nu au dispărut și de fiecare data când încerc să îmi introduc degetul, mă doare și ustura. Am sa merg la medic dar voi ați mai trecut printr-o experiență asemănătoare? Credeți că e candidoza? E posibil, dar nu am nici un fel de scurgeri, e destul de roșul vaginul, nici eu nu pot sa îmi dau seama cat e de roșu pentru că nu mă uit în fiecare zi sa ii inspectez culoarea haha, dar macar nu mai am mâncărimi, am rămas doar cu dureri și acele bubițe, totuși e destul de îngrijorător. Mulțumesc pentru că ati citit până aici!

Răspuns Câştigător
| Amali23a a răspuns:

Am trecut prin ceva asemanator in care aveam mancarimi fosarte mari in zona intima care era acomaniata la scurt timp de o durere insuportabila, eu nu am mers la doctor mi-a trecut de la ceva medicamente. E posibil sa fi facut o infectie sau ceva si iti recoman da consulti doctorul ginecolog pentru ca nu poti afla asfel care e problema si ce tratament sa iei.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

I spune, v-ati jucat cu penisul pe vulva si la intrarea in vagin?
Asa s-ar explica prezenta unei infectii, care ti-a dat mancarime si usturime la vagin si vulva.

| Hoodooista123 explică (pentru Violleta2022):

Doar pe vulva, dar foloseam întotdeauna un perzervativ. :/