| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care nu reușesc sa trec peste, am pierdut o fata caruia ii plăcea de mine, sufăr mult din cauza asta, n-am crezut vreodată ca voi avea probleme.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai pierdut-o fiindcă o considerai proprietatea ta personală. Eu o numesc Iubirea de Obiect.
Dacă nu treci peste, rămâi la mama flăcău. Adică fata aia te-a deposedat de bărbăție, de obiectul muncii.
Bravo ei, și vai ție.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Da, își pierde viața.
"Căci cine va voi să-şi scape sufletul îl va pierde, iar cine va pierde sufletul Său pentru Mine şi pentru Evanghelie, acela îl va scăpa".
Vrei să scapi de suferința pe care ți-o poate produce o femeie? Stai lângă mama ta, trăiești o viață fără durere, dar aceasta este o viață pierdută, căci nu este creatoare, nu se reproduce.
Stai lângă ea, pierzi viața, asta pierzi. O viață care se termină cu tine este o viață pierdută.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Daca nu intretii relatii sexuale esti pur la acest capitol.
Cunoști măcar un exemplar pur la viața ta, sau faci doar teorie?
poti trai si fara femeie
Vorbești din proprie experiență?
Dacă trăiești fără femeie, ce faci cu sămânța pe care o produci?
Chiar ce faci cu ea?
Când mă asiguri tu, din ce perspectivă o faci? Câți ani ai, câte situații de viață ai cunoscut?
Cum ar continua viața pe pământ numai cu oameni puri, în baza teoriei tale?
Îți dai seama că teoria ta este înafara fluxului vieții?

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns:

Pe unde ai pierdut-o, cum arata?
Poate o gasim

| ancaval a răspuns:

Și ce vrei? Să o uiți sau să vă împăcați?

Eu zic să mergi mai departe și să cauți altă fată.

| EduardEdu1994 a răspuns:

Salut.Problemele în dragoste se rezolvă cu timpul.

| sadrian46 a răspuns (pentru EduardEdu1994):

Da, unele se rezolvă. Altele nu.