| Rx5hnS a întrebat:

Am o problema cu sora mea. E lesbiana. Se vede cu o vecina deo seamă cu ea (13 ani). Azi i-am citit mesajele si ele își vorbeau cu iubire, vtm, babe, si planificau sa se întâlnească zilnic la ea acasă sa in parc.
Nu am o problema cu homosexualii, insa nu vreau sa fie sora mea luata in ras sau renegata de familie la fel si Larisa iubita soramii ( familia mea e foarte credincioasa si nu accepta așa ceva)
Ce sa fac? Chiar nu stiu.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are 13 ani. nu stie ea ce se intampla cu ea, dapai tu

| mihai69 a răspuns:

E mai degrabă bisexuală, și cum la vârsta ei e mai bine să înceapă cu o fată... a ales deocamdată asta.
Vorbește cu ea și roagă-o să fie mai cu băgare de seamă și cât mai discretă.
Și nu în ultimul rând, să aibă mare grijă cu igiena intimă.

| Nemessys a răspuns:

Daca vorbesc cu,, iubire, vtm, babe, etc", asta nu inseamna ca e lesbianca... :/ Sunt o groaza de fete care fac asa, o groaza de fete care se tin de mana (am si vazut), o groaza de fete care se iau in brate, deci nu e nimic ciudat. happy Culmea e ca daca doi baieti se iau in brate, gata. sunt gay, daca daca doua fete se tin de mana mai tot timpul, nu e nimic anormal. :/

| Rx5hnS explică (pentru Nemessys):

Se saruta

| Nemessys a răspuns (pentru Rx5hnS):

Well... atunci chiar ca-i situatia grava.

| xerxes1 a răspuns:

"Ce sa fac? Chiar nu stiu."
Citeste o carte.
Ar fi pentru prima oara in viata ta.

| Kiwibibilă a răspuns:

Wauu că nu mai sunt fete care îşi vorbesc aşa... Aproape toate fetele îşi vorbesc cu vtm, iubi, si se intalnesc foarte des dar nu are nicio treaba cu orientarea sexuală.
mihai69 o cam suge cu răspunsul ăla.

| Rx5hnS explică (pentru Kiwibibilă):

Am prins-o când se saruta cu Larisa. Aseara dupa ce am pus intrebare, am iesit cu bff cu bicla afara si le-am prins.

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Rx5hnS):

Şi eu pe la 12 ani mă prefăceam că mă călăresc cu o prietenă big grin
Dar, repet, chiar nu are legătură cu orientarea sexuală.

| Eduard196 a răspuns:

Nu stiu. Cauta pe google speranta si vindecare pentru homosexuali. Dar acum sa vrea ea si sa fie adevarat ce spui

| Rape a răspuns:

Dacă își vorbesc așa nu e lesbiană neapărat. Majoritatea fetelor fac asta acum laughing Și eu mă văd aproape în fiecare seara cu cea mai bună prietenă a mea, ne ținem de mână, ne luăm în brațe, dar asta nu înseamnă că suntem atrase una de cealaltă. Cel mai bine discuți cu ea deschis despre asta, iar daca chiar este cu fata respectivă, spune-i să fie mai discretă și să nu facă prea multe la vârsta asta. Poate este doar o fază și după va regreta, cine știe. Mai bine e mai rezervată acum cu privire la anumite lucruri decât să le regrete după.

| NadarraXD a răspuns:

Nu neaparat lesbiana... poate e bisexuala. Ai vorbit cu ea? Si, in caz ca nu si intentionezi, vorbeste-i cu calm si ca si cum ai intelege-o. Ar fi bine pentru ea si daca ar fi cu fata aia, atat timp cat nu mai stie nimeni, sa nu intervina alte situatii, pentru ca daca e doar o faza..va trece si singura peste asta si-n daca nu-i. poate chiar o iubeste, nu conteaza sexul celeilalte persoane. Daca e atrasa cu adevarat, oricum nu vei putea schimba asta in viitor, dar zi-i SA FIE DISCRETA, deocamdata. #"Love is love".

| KenzorxDD a răspuns:

Pune-o sa faca sex cu un baiat, si va uita repede de asta.