| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,dar e mult de citit. Doar pentru cei rabdatori, va rog. In urma cu aproximativ 4 luni si jumatate,aici,pe TPU,mi-am postat id-ul de messenger,la o intrebare. O fata mi-a luat id-ul si mi-a dat add pe messenger. Am inceput sa ne cunoastem. Ea din Tulcea, eu din Cluj. Ea 16 ani, iar eu 21. Amandoi foarte gelosi. Daca conteaza si zodia,atunci ok,ea fecioara,eu varsator. Am inceput sa imi manifest gelozia atunci cand am intrebat-o de fostii ei iubiti, primul l-a avut la 11 ani,dar pe care l-a lasat,fiindca a vrut sex de la ea,iar urmatorul a fost din alt judet,si spune ea ca acesta nu a fost tocmai un iubit,ci mai mult un prieten,si ca s-au cunoscut pe jocul Metin,si ca voiau sa se joaca impreuna, si de aceea au pastrat legatura cam 1 an,dupa cum spune ea,si apoi acela si-a gasit iubita reala. Eu sunt un baiat simplu,nu ma duc la discoteca,nu fumez,dar... aveam o pasiuna mai necurata,o obsesie: ma uitam la filme porno si ma masturbam,si de cand i-am spus la aceasta fata acest lucru a zis ca nu mai are incredere in mine. Si de atunci imi reamintea aproape zilnic de filmele porno,ca ma uit la ele,si a zis ca se simte inselata. Aceasta fata, cand era pe clasa a 9-a, avea ca cel mai bun prieten pe un coleg de al ei. Acum este pe clasa a 10-a. Cand se enerva pe mine,din diverse motive,dar nu neaparat motive cu o semnificatie deosebita,incepea sa imi spuna de colegul ei,sa mi-l laude. Odata aceasta fata a vrut sa imi trimita niste desene facute de catre ea. La un moment dat a inceput o cearta. Voia sa spuna ca nu o laud pentru ca imi trimite desenele. Si eu m-am enervat,si am zis:"bine,atunci nu imi mai trimite desenele". Iar ea ca sa se razbune,cred,a zis:"bine,atunci o sa i le dau la flavius(colegul ei),fiindca el apreciaza arta si frumosul. Doresc sa precizez faptul ca mie nu mi-a zis niciodata astfel de cuvinte. Apoi a jurat ca a glumit cand a zis ca ii da la colegul ei desenele,dar tot m-a durut,desi a glumit. Asta a fost de dinainte sa ii spun ca ma uit la filme porno. Cat despre filmele porno, ma uit la ele de 4 ani,cam asa,si obisnuiam sa ma masturbez cand ma uitam la ele. Sunt virgin, si probabil din cauza asta. Ea nu mai are deloc incredere in mine acum. Uneori chiar imi zicea ca poate am facut sex si in realitate. In urma cu 2 zile mi-a spus ca fostul ei iubit, cu care a fost impreuna 1 an(relatie la distanta)si despre care mi-a zis ca a fost mai mult un prieten,nu un iubit,dar eu mereu am crezut ca a fost intre ei mai mult de atat,a cautat-o, si i-a dat add pe messenger. Dar a cautat-o in urma cu 2-3 luni, dar ea de abia in urma cu 2 zile mi-a zis acest lucru,si nu mi-a placut deloc faptul ca atata timp mi-a ascuns lucrul acesta. M-am simtit mintit,oarecum. A zis ca nu mi-a zis atunci mai demult,deoarece stia ca ma enervez,si a zis ca nu a vorbit deloc cu el. Dar nu asta este cea mai mare problema. Dar,totusi,acest lucru s-a intamplat inainte sa ii spun eu de filmele porno,si simt ca ea ar fi gresit prima. Dupa ce i-am recunoscut ca ma uit la filmele porno si ma masturbez,a inceput sa ma jigneasca,spunandu-mi ca sunt un tradator si un obsedat sexual. Eu nu am jignit-o pe ea niciodata. Si mi-a mai zis ca sunt ca si primul ei iubit,si ca vreau sex de la o fata. Cam de atunci de cand i-am spus de filmele porno,aceasta fata imi spune adio foarte des,mai des imi spune adio decat te iubesc,si apoi,dupa cateva ore ma cauta iar,si spune ca ce greu ii este fara mine. Si zicea sa o las cu vrajelile mele. M-am cam saturat de joaca asta,adica imi zici adio,si peste cateva ore ma cauti sa ne impacat. Ma simt ca un gunoi pentru ea. Simt ca ma trateaza ca pe un gunoi. Si zicea ca nu m-a jignit,chiar daca mi-a spus tradator si obsedat sexual. Si i-am zis ca sunt altii care chiar fac sex in realitate,dar eu m-am uitat doar la niste filme si m-am masturbat,si i-am zis ca sunt altii mai rai ca mine,dar ea a zis ca nu. Apoi,dupa ce se impaca pe mine spunea ca a spus la suparare. M-am despartit de mai multe ori de ea,dar mereu insista,adica ma suna,imi dadea mesaje,si ma facea sa ma impac iar cu ea,dar simt ca nu mai pot. Am ajuns la capatul rabdarii. Ori ma iubesti,ori nu. Sunt satul de atatea adio-uri si te iubesc-uri. Nu cred ca stie ce vrea de la viata din moment ce imi face aceste lucruri. Am inteles ca am gresit,dar de ce m-a jignit atata timp cat eu nu am jignit-o? Am inteles ca am gresit cu acele filme,si m-am masturbat uitandu-ma la acele filme, dar sunt si altii mai rai decat mine. Dar ea doar defectele a inceput sa mi-i le vada in ultimul timp. Azi m-am despartit iar de ea. M-a sunat cam de 50 de ori,dar i-am respins apelurile,si i-am spus ca putem discuta si prin mesaje. Nu i-am raspuns,ca apoi iar m-ar fi facut sa ma impac cu ea. Eu odata am pus-o la incercare de pe un alt id de messenger,si apoi nu am recunoscut ca este al meu acel id. Si m-a cautat pe google,a cautat acel id,si m-a gasit,si-a dat seama ca sunt eu. Si a zis ca nu mai are deloc incredere in mine. Zicea ca am vorbit cu fete pe acel id. Si a zis ca de mult timp ma spiona cu acel id,si ma verifica pe detectoarele de id-uri,ca sa vada cat timp stau online. Inteleg ca e geloasa,dar nu inteleg de ce de atatea ori imi zice adio. Nu e saptamana in care sa nu imi spuna adio. Mereu am vorbit cu ea,zilnic,cateva ore,excepand unele zile in care ne-am certat rau de tot,dar prin mesaje tot am fi vorbit. Ce parere aveti,ce ma sfatuiti? Eu sunt buimac,nu mai stiu ce sa fac. Ma doare capul de la atatea certuri si adio-uri. Nu m-a durut niciodata capul in viata mea,dar de cand sunt in aceasta relatie zilnic am dureri de cap. Sunt disperat. Va rog mult,spuneti-mi ce sa fac. Va multumesc anticipat,atat pentru raspunsuri, cat si prentru rabdare si atentie.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Dă-i pace acestei fete! Dar când erai gelos pe ea pentru că îţi greşea şi îi spuneai anumite cuvinte? Ea îţi spunea că s-a săturat de tine şi că i s-a umplut paharul? Ascultă-i pe ceilalţi, ei decid în locul tău!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-o in pace ca nu e de tine, oricum ea are alte conceptii, e copila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avantajul filmelor porno ar fi ca le poti opri cand vrei.

| SunnyDay88 a răspuns:

Tu de ce nu-ti cauti o fata reala si cu capul pe umeri cu care sa iti poti construi un viitor?

daca tu crezi ca relatia asta poate duce undeva, atunci succes!

cat despre gelozie, sa stii ca nu a facut NICIODATA nimanui bine!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Zici că ești din Cluj. Păi Clujul e plin de fete frumoase, studente cu capul pe umeri, nu fetițe de liceu care nu știu ce e aia dragoste! Chiar nu îți poți găsi o fată așa cum trebuie acolo?

| L7w7n7d7 a răspuns:

La 21 de ani, relaţii pă net, cu una de 16 ani? laughing
Termină mă cu prostiile.

| Alexaaxc a răspuns:

Hai sa o luam in ordine:
1. Fatuca asta ce medie are la biologie? Esti barbat, subliniez barbat, ai 21 de ani, ai nevoile tale. Daca o deranjeaza ca te uiti la filme porno atunci are ceva probleme. Nu iti spune nimic faptul ca te suna de 50 de ori? Adica naiba, de 50 de ori? Nu imi spune ca are 16 ani, ca e varsta sau asa, asta indica o problema.
2.Tu la 21 in loc sa te distrezi, sa cnosti fete, stai la fundu' unei persoane care nu e destul de matura, care sa tina pasul cu tine sau sa te inteleaga? Repet, e o diferenta de 5 ani intre voi, crezi ca nu conteaza? Cat o sa mai suporti tu drame d-astea de liceu si figuri, ea nu stie ce vrea de la ea, ce sa mai zici de o relatie serioasa care e si la distanta? O relatie la distanta implica sacrificii, compromisuri si nu cred ca voi doi sunteti in stare sa vi le asumati. E un fel de joc de-a soarecele si pisica.
3.Gelozia ta poate nu e atat de mare pe cat o crezi, poate e amplificata de situatie si de frsutrarile care se strang intr-un interval scurt. Sunt si eu varsator dar ma adun(am vazut ca te intereseaza chestia cu zodiile). Nivelul de maturitate e diferit, tu ai o viata inainte, ea multe de invatat. Esti destul de responsabil ca sa realizezi daca legatura asta te va duce undeva. Trage linie si gandeste-te la prioritatile tale. E tim si de marea iubore, nabadai si scantei, acum fa-ti timp pentru tine. Daca o relatie nu iti mai ofera satisfactie atunci merita sa iti mai versi nervii aici si sa iti rozi unghiile ca unu' care e un mucos pe langa tine primeste niste desene? Las-o pe ea sa isi gaseasca drumul.
Succes1

| anonim_4396 explică (pentru Alexaaxc):

Multumesc frumos pentru raspunsul oferit. M-ai facut sa imi pun niste intrebari,sa deschid mai bine ochii. Si eu am incercat sa ii explic cate ceva despre faptul ca ma uit la filme porno,dar nu a inteles. Zicea ca se simte inselata. Iar eu ii ziceam" o sa vezi tu mai tarziu cum e sa fii inselata,cand cu adevarat te va insela unul". Pentru ratatul ala la care a zis ca ii va da desenele am avut eu dureri de cap,la propriu. M-am enervat din cauza lui de zeci de ori. Da,ai dreptate,trebuie sa trag linie si sa iau niste decizii. Nu sunt cu distractia,cu discoteca si cu toate acestea,dar decat cu asa relatie,mai bine singur. Am inteles ca exista femei multe care stiu sa te enerveze, dar m-am saturat ca atunci cand nu ii convine ceva sa se enerveze in asa hal incat, apoi, sa imi aduca aminte de fiecare motiv al unei certi anterioare. Merci frumos pentru raspuns, sugestii si pareri. O sa tin cont de tot. Multumesc inca o data. Iti sunt profund recunoscator.

| Alexaaxc a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt bucuroasa daca am putut sa te ajut, nu ai de ce sa imi multumesti. Iti urez numai de bine, succes pe viitor!

| rikkimady16 a răspuns:

Fatuca asta te joca pe degete. e cam paralela cu tot ce inseamna relatie, iubit si iubire in primul rand. nu te iubeste, nu te agita. poate nici nu tine la tine si tu ca un fraier(nu vreau sa te jignesc, scuze) o crezi. mie mi se pare ca esti un tip destul de respectuos si care pune repede la inima, dar nu te lasa calcat in picioare de o astfel de fata. chiar nu are rost. nu mai bine stai tu pe fundul tau si astepti pana o sa gasesti o fata care sa te accepte asa cum esti? o fata care sa te iubeasca sincer si neconditionat. eu zic sa renunti la asa zisa ta relatie pentru ca doar iti pierzi timpul cu o fata care isi bate joc de tine intr-un mare fel. auzi ca te cauta cu detectotul de id-uri. doamne! fata asta a auzit de incredere? in primul rand, cand iubesti pe cineva il crezi, indiferent de circumstante. asta e cheia pentru o relatie frumoasa: increderea.

Nu te mai lasa calcat in picioare! :* bafta si sper ca te-am ajutat:*

| anonim_4396 explică (pentru rikkimady16):

Da,tocmai ea imi spunea de incredere foarte des,zicea ca nu mai are incredere in mine,adica eu nu as fi de incredere. De parca ea nu mi-a ascuns lucruri. Te rog,stai linistit/a,nu ma simt jignit de catre tine. E in regula,nu-i nimic. Dar ai dreptate,m-a luat de fraier. Da,a ajuns sa ma manipuleze,si sa ii fac pe plac orice. Multumesc frumos pentru consideratie si pentru cuvintele frumoase spuse la adresa mea. Da,m-am gandit si eu la faptul ca ar fi mai bine singur,si daca e sa vina candva momentul potrivit va veni, iar daca nu, nu. Da, ma cauta cu detectorul de id-uri, si imi cauta id-ul pe google si a gasit un anunt de al meu cum ca mi-am postat inainte cu 3 luni sa o cunosc pe ea un anunt matrimonial pe un site,si zicea ca i-am ascuns acest lucru. De unde era eu sa stiu ca se va supara si ca apoi ma va invinovati? Zicea ca atunci cand am cunoscut-o pe ea am vorbit cu alta fata prin mesaje, si ca am tras-o la sorti, ca am ales-o dintre mai multe fete. Nu o mai inteleg. Odata spune ceva, apoi cand e cearta spune altceva. Multumesc frumos pentru raspunsul oferit, pentru timp si pentru atentia acordata. O seara frumoasa iti doresc in continuare. :*