| Deeiiutsa a întrebat:

Am o problema foarte importnta vreau ajutor cat mai urgent... dau fundita la cel mai de folos ajutor...
Este vorba despre fostul prieten sper sa nu va plictisesc cu aceasta poveste si sper sa cititi pana la sfarsit:X
Acum o luna si ceva un baiat pe care il cunosteam cat de cat imi zicea pe mess ca isi cauta o prietena, pe timpul acela eu eram afectata de despartirea unui prieten si vorbeam cu el mai pe ocolite el stiind cu cine am fost si dupa cateva zile a inceput sa imi zica ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine.
Eu nu vroiam dar pana la urma am acceptat(dar eram cu gandul tot la fosutl prieten), si el tot timpul imi zicea ca ma iubeste mult de tot si ca vrea sa ne intalnim si eu ii ziceam mereu ca nu pot azi sau maine si nu ne-am intalnit, iar acum o saptamana jumatate am inceput sa tin la el foarte mult si l-am uitat pe fostul prieten ma din potriva nici nu mai vroiam sa aud de el. Nimeni nu stia ca eu sunt cu el (Laur), si ne-am intalnit duminica si am stat cu el cam o ora si ne-am sarutat si ne-au vazut cateva perosne impreuna, si au aflat parintii lui.
Iar luni seara cand a venit de la scoala a intrat pe mess si ne-am salutat si el mi-a zis ca este trist si nu vroia sa imi zica si pana la urma l-am convins sa imi zica si mi-a zis ca trebuie sa ne despartim pentru ca lumea vorbeste aiurea si nu vrea sa ma faca sa sufar si ca ma iubeste foarte mult sa nu uit asta...si ne-am despartit
Si inainte cu o seara sa se intample asta fosta mea prietena cea mai buna i-a zis ca este dragut si el mi-a zis si eu l-am intrebat daca vrea sa fie cu ea si a zis ca ar vrea sa fie cu ea la vrajeala sa vada ce zice si m-a intrebat daca m-as supara pe el sau pea ea si i-am zis ca pe amundoi.
Iar a doua zi dupa ce ne-am despartit prietena mea ce mai buna s-a combinat cu el si ea m-i-a zis mie ca a vorbit cu el despre mine si el i-a zis ca el a fost cu mine pentru ca cineva din scola la el care ma cunostea pe mine ia luat telefonul si i-a zis ca nu il da inapoi pana nu se combina cu mine 2 saptamani si ca el o iubeste pe ea de mult timp.
Dar mie nu imi vine sa cred acest lucru pentru ca toti prieteni lui imi zic ca el ma iubeste forte mult si ca r face orice sa fie cu mine si un verisor de-al meu care este prieten foarte bun cu Laur mi-a zis ca nu este vorba de nici un pact iar el este cu prietena mea doar la vrajeala isi bate joc de ea.
Eu m-am certat cu prietena mea foarte tare dar nu din cauza ca imi pare rau ca m-am despartit de Laur din cauza ei ci pentru ca nu vrea sa imi zica ce s-a intamplat pana la urma si pentru ca a fost nesimtita ca s-a combinat cu el stiind ca a fost cu mine si ca il iubesc foarte mult...
Va multumesc pentru atenti:*:X
si acum intrebari:
1. Voi ce credeti ca Laur a fost cu mine pentru un pact?
2.Crede-ti ca mai exista sanse de impacare?
3.Sa lupt sa ma impac cu el?|
4.Sa-i despart pe ei doi?
5.Crede-ti ca el tine sau a tinut la mine cu adevarat?
6.Cine credeti ca minte dintre Laur si prietena mea?
7. Ce pot face pentru a ma impaca cu el?
Va rog sa ma ajutati sunt disperata nu stiu ce sa mai fac.sadcryingsad

9 răspunsuri:
| 1m2r3a a răspuns:

Pai nu am sa stau sa iti explic...iti dau un simplu sfat "urmeaza'ti inima"
:X:X:X:X:X My motto:X:X:X:X xaxa

| Aliiinuuus a răspuns:

Eu te-as sfatui sa renunti la gandul de a te mai impaca cu el pentru ca daca te iubea, el nu s-ar fi despartit de tine pentru a-si bate joc de o fata... adica ori este iubire ori este bataie de joc; probabil nu a avut el ce face si prietena ta era in limba dupa el si nu a avut ce te minti. Am avut si eu o prietena ceva de genul ca a ta si sincer m-am certat cu ea si nu mai vorbesc cu ea pentru ca acestea nu se pot numi prietene!

| Deeiiutsa explică:

IToxic la fel gandesc si eu:X...

| AlexaS a răspuns:

Pai din cate am citit mai sus daca chiar tinea la tine nu renunta asa de usor, de impacare daca exista sanse de impacare dupa tot ce ti-a facut nu te merita daca chiar tinea la tine nu se combina cu prietena ta nici macar in gluma si mai ales la o zi dupa ce voi 2 v-ati despartit bine asta e pararea mea si crede-ma daca vrei sa te impaci cu el doar fi sigura inainte ca tot ce ti-a spus e adevarat si ca chiar tine la tine si nu esti tu cea care de fapt e subiect de pact.

| yoanita a răspuns:

1laur acela sigur tea placut mult si poate la inceput o fi fost un pact dar pana la urama si-a dat seama ca te iubeste 2da mai exista sanse incearca sa vb cu el 3. da si sa nu te impiedice orice obstacol sa te impaci cu eeellll 4.da lupta pentru iubirea ta 6 rietena luoi 7 incearca sa ii spui ca il iubesti si ca acea fata nu este o alegere buna si daca vrea sa te schimbi schimba te pootin nu mult pentru ca nu merita! sper ca te-am ajutat

| 230295 a răspuns:

Sfatul meu este urmatorul "trateaza-l cu indiferenta" o sa se dea cu capuu de peretii cand o sa vada ce a pierdutwinking si cand o sa vrea sa se impace cu tine intoarcei spatele atatea intrebari nu isi mai au rostul pentru ca o vorba 1 ban nu face.si cei care iti raspund nu au ei de unde sa stie ce simte baiatul respectiv...asa ca fa bine si lasa`l k baietii sunt 1000 si mult mai buni dupa ce ti-a facut`o odata cu prietena ta cea mai buna o va face mereu si mult mai rau:*

| iToxic a răspuns:

1. Nu cred ca a fost cu tine pentru un pact, tu il cunsotii mai bine si stii daca e genul de persoana care ar face pacturi care pot rani sentimentele altor persoane. De obicei nu se fac pacturi pe subiecte asa de delicate. Si chiar daca era un pact e posibil sa fii inceput sa tina la tine. 2. Intodeauna exista sanse de impacare acolo unde mai exista iubire. Daca el sta la "vrajeala" cu prietena ta o va parasi si se va impaca cu tine. 3. Poate nu ar trebui sa intervi asa de radical, lasa lucrurile sa se intample de la sine, cum am zis si mai sus daca te iubeste se va desparti de prietena lui. 4. Lasa-l pe el sa faca acest pas. acest lucru ii revine lui de facut. 5. Probabil ca tine si a tinut la tine si pactul a fost doar un pretext. Poate motivul pentru care v-ati despartit a fost altul. Se putea sa ii fii interzis parinti sau sa fie afectat de faptul ca cei din jur scoteau povesti despre el. 6. Eu una cred ca minte prietena ta. Fetele pot fii foarte geloase. Daca iti era prietena cu adevarat nu sa-r fii combinat cu prietenul tau sau macar ar fi asteptat ca tu sa nu mai tii la el. Avand in vedere ce a facut cred ca e o persoana destul de prefacuta si ca te minte. 7. Incearca sa il cauti si sa ii spui ce simti pentru el. Nu forta prea mult lucrurile lasa totul sa se intample de la sine. O sa simti daca si el te iubeste. [ Nu am vrut sa-ti jignesc prietena cu ce am scris mai sus. E doar parerea mea ]. Succes, sper sa te impaci cu el!

| DraqusoruDeAur a răspuns:

Salut; x! am citit tot(evident)si incerc sa-ti raspund la intrebari: 1)Din moment ce a stat cu tine 2 saptamani nu avea cum sa faca asta pentru un pactoh go oncred k te-a iubit sincer:*, 2)sanse de impacare? sigur ca inca exista, nu trebuie sa-ti faci griji in legatura cu asta, 3)fa ce-ti spune sufletul; xdaca sufletuu` iti zice sa lupti, lupta, 4)nu are rost sa-i despartioh go ondak e cu ea doar de vrajeala(cum a spus), se vor despartii singuribatting eyelashes)hee hee, 5)a tinut normalllove struckcum am zis mai sus la raspunsul de la intrebarea nr 1, sigur k te-a iubit; x[cu adevarat], 6)Poi eu cred ca prietena tah, 7)pai spune-i ca nu duporti sa fi`ti certati, ca tii la el prea mult, si ca macar ptieteni sa fiti(se va intampla mai mult)...P.S.Nu te zbate prea multoh go on. sper ca te-am ajutatlove struckByewave.

| suntcristi a răspuns:

1.cati ani ai?
2. daca ai mai putin de 13 lasa baietii si apucate de scoala
3. daca esti mai mare impacate cu el