| simulare a întrebat:

Am o problema foarte mare... sunt timid si nu stiu cum sa ma comport cu o fata, adica nu stiu sa port o discutie. Am mai avut relatii dar nu prea stiu socializa. Ajutor sad, ce as putea face

Răspuns Câştigător
| NicoletaSimina a răspuns:

Sfatul meu este sa-i spui ceea ce simti cu adevarat cand vei fi pregatit.Nu grabi lucrurile si lasa lucrurile sa decurga de la sine.Propune-i sa va intalniti si sa vorbiti. Ofera-i o floare, dar nu fi prea romantic, fi putin mai detasat (comporta-te normal).Nu vorbi foarte mult (nu-i adresa numai tu intrebari, las-o si pe ea sa-ti adreseze intrebari). Faceti cu randul (o intrebare tu, o intrebare ea). Intreab-o ce hobby-uri are, daca a calatorit intr-o tara straina, unde i-ar placea sa calatoreasca.Nu fa greseala sa-i spui ca vrei un viitor cu ea, despre aceste lucruri nu se discuta la primele intalniri, asa o vei speria si va crede ca esti un obsedat.Pur si simplu, intreab-o lucruri marunte.Cand te va intreba ceva, raspunde-i prompt, fara sa detaliezi, pentru ca asa o vei plictisi.Pastreaza misterul.Priveste-o in ochi, zambeste-i des, razi la glumele ei, fa-i complimente (insa nu exagera, pentru ca o vei speria)..Secretul este sa ai rabdare si sa nu fortezi lucrurile.Stii vorba aceea "Cu rabdarea treci marea".Nu o intreba cu ce se ocupa parintii ei, sau cati frati are ea.Starneste-i curiozitatea cu intrebari simple, dar si cu raspunsurile pe care i le oferi la intrebarile ei.Ia tu initiativa si data viitoare (adica sa-i propui din nou sa va intalniti, asta daca va accepta).In cazul in care va accepta propunerea de a va intalni, este un semn foarte clar ca este atrasa de tine, ca este interesata de tine.In schimb,daca refuza de mai multe ori propunerea de a va intalni, inseamna ca nu e atrasa de tine si ca nu este interesata de tine, iar atunci trebuie sa-ti iei talpasita, sa faci un pas inapoi si sa te reculegi. Daca refuza sa te ia de mana, daca este tafnoasa, sau daca refuza sa o tii in bratele tale, daca se fereste sa o saruti, daca nu-ti raspunde la mesaje si apeluri, daca te minte, sunt semne concise ca nu te iubeste. Repet, nu grabi lucrurile.Fii un gentleman in fata ei, aranjeaza-te si nu uita de bunele maniere. Sper ca te-am ajutat!

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru NicoletaSimina):

Buna. Ceea ca ai spus tu am aplicat eu pentru o fata in decursul a mai multor luni de zile. Problema este ca un prieten le cafe il cunosc bine face exact aceeleasi lucruri cu ea. Am pornit un mic razboi sa zic asa(nu e oficial) si nu stiu cum sa lrocedez. Mi-e frica de un raspuns negativ din partea fetei, dar mi-e cam asa sa pierd si prietenul. Ce sa fac?

| NicoletaSimina a răspuns (pentru RaduMihaiRadu):

Aoleu...ai risca sa-ti pierzi prietenul.Cel mai bine este sa discuti cu el despre acest lucru. Daca te va intelege, va ceda. Daca cei doi sunt impreuna, automat nu este bine sa te intri in relatia lor, doar daca se vor desparti, abia atunci poti sa faci primul pas! Ai grija de tine.Contacteaza-ma daca ai nelamuriri!

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi nu știi nimic? Dacă știi ceva vorbește despre acel ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insuti. Vorbeste cu ea la fel cum ai vorbi cu oricare alta persoana ci nu intr-un alt mod doar pentru ca ea este fata, ca sa ma rezum la o fata cu care ai vorbi. big grin

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Baga-ti **** (la propriu bro)

| Anonim37 a răspuns:

Sa fii tu. Niciodata sa nu minti fata de ea. Asta e foarte important. Restul vine de la sine...