| smokeanddreams a întrebat:

Am o problema. Il plac pe baiatul asta de aproape un an. Sunt o persoana foarte timida asa ca am vorbit cu el pentru prima data joia trecuta. Sambata trecuta am mers cu el si niste prieteni comuni la targul de facultati. Dupa am decis sa mergem in Cismigiu unde am vorbit mai mult si am glumit o groaza. Apoi am mers la Mc unde el a stat in fata mea la masa si l-am prins de cateva ori ca se uita la mine dar isi muta privirea imediat. Apoi pe drum spre casa un prieten a glumit ca am fi foarte draguti impreuna si imediat dupa el mi-a intins mana si zambea la mine. Eram putin confuza si nu am reactionat si l-am intrebat intruna 'ce?'. Dupa m-a luat de mana dar nu in felul prietenesc ci atunci cand ti se incruciseaza degetele cu cealalta persoana. Dupa 2 zile ne-am intalnit la liceu din nou si am ramas putin singuri si m-a imbratisat dintr-o data. Nu vorbim in privat ci doar la liceu. Intrebarea mea este daca el ma place inapoi sau daca ma vede ca pe o prietena.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te place sigur, doar ca e cam timid si trebuie sa il incurajezi.
De exemplu, daca vrea sa te conduca acasa il iei tu de mana si la despartire il pupi pe obraji, pentru inceput.
Daca o sa mergeti mai apoi si la film, sau la plimbare, vezi si tu, poate incearca sa te sarute, sa nu te sperii, ci sa ii raspunzi.
Daca inca nu te-ai sarutat, poti exersa cu pielea de pe mana = spatele palmei.
Daca te vei simti bine, si tu il poti imbratisa.
Atentie la igiena orala!
Success!

| GdX a răspuns:

Wow. Omul este indragostit de tine. Acorda-i credit daca iti este simpatic. Bafta.

| neutrino a răspuns:

El te place, dar nu stie cum sa se poarte cu tine.

| Emilian65 a răspuns:

Daca a facut gesturile pe care le-ai spus, inseamna ca te place si vrea o relatie cu tine.