| razvanel112 a întrebat:

Am o problema imi place de o fata. ea vorbeste mult cu mine si chiar multe chesti... dar sta cu altu. ii palce de n cas de trebuie si etc. ce ar trebui sa fac? eu vreau sa stau cu ia. habar n-am ce sa fac straight face ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Eheeeei, am trecut prin asta. nasol. ai cazut in "zona prietenoasa" :). http://www.piticigratis.com/2011/02/zona-prietenoasa/ intra aici si citeste :) e un articol foarte interesant si adevarat. am vorbit la modul cel mai serios cu mai multe fete pe tema "zonei prietenoase" si toate au recunoscut ca incadreaza unii baieti acolo, si ca de acolo nu prea ai sanse sa scapi, decat daca o prinzi nepregatita si faci tu prima miscare (sarut! - iesirile la suc le poate face si cu prietenele de acelasi sex). deci, felicitari, esti cea mai buna prietena a fetei :)). in primul rand nu te bagi peste fata altuia (asta arata lasitate) decat daca tipul isi bate joc de ea. ii spui ce simti si o saruti (saruti, nu violezi ca animalu :)) ), sa se si vada, daca ramai doar la vorbe, cel mai probabil o sa te "inteleaga" dar "ea nu are sentimente de genul ala pentru tine". sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca are prieten,sfatul meu e sa nu te bagi,oricat ti-ar placea.
Daca era prietena ta si se baga altul,nu ti-ar fi placut.Tu nu stii cum e ea cu celalalt,poate ii place,poate nu.
Las-o pe ea singura sa se desparta de el,dupa care esti liber sa o abordezi! Deocamdata,tine aproape,arata-i interesul tau,dar nu fii deplasat.
In felul asta, nici nu strici relatia ei, nici nu iti pierzi prietenii!

| Picasso a răspuns:

Pai e problema,asta e problema,nu prea merge sa devi prieten cu o fata, km greu mai ales daca o placi! ea se plange la tine, si etc.
vb cu ea! sau fi mai direct
daca vb fata in fata sarutoo
succes!

| razvanel112 explică:

Multumesc de sfaturi. cred ca am sa o las inpace oh go on