| Andrew190720 a întrebat:

Am o problema! iubita mea nu mai vrea sa facem dragoste.
Tot spune ca nu ii place și ca nu o interesează de chestia asta.
Dar sa va spun totul de la început... acum aproximativ un an ne.am început viata sexuala.
După ce am făcut.o prima data era înnebunită după asta, de când am început timp de o luna ajunsesem sa o facem de 2 ori pe săptămână și ii plăcea foarte tare. După prima luna a început sa o lase mai moale ajunsesem la o data la o săptămână sau două și asa am ținut.o încă vreo 2 luni.
După toate astea am început sa o mai rărim din ce în ce mai mult pana acum 2 luni când am ajuns sa o facem la interval de o luna sau 2. Iar acum zice ca nu mai vrea deloc zice ca nu trebuia sa o facem din prima. Țin sa anunț ca la vreo 3 sau 4 luni după ce am început (ea are menstruatia derglata) sa se tot sperie ca e gravida ca nu știe ce sa facă ca am făcut o proste, după asta am calmat.o sia m făcut.o sa înțeleagă ca nu are cum și pentru moment ii revenise din nou pofta și totul era ok, cu toate ca întotdeauna am folosit prezervativ și nu exista nicio șansă să rămână pentru ca întotdeauna o scoteam înainte sa-mi dau drumul. Deci șansele sa rămână gravida sunt de 0%. Întrebarea mea este: Poate cineva sa îmi explice ce s-a întâmplat de ce nu mai vrea de ce am ajuns sa nu mai facem deloc? Îmi lipsește foarte mult timpul petrecut lângă ea în pat și simt ca am nevoie din ce în ce mai mult și nu mai știu ce sa fac și cum da procedez va rog din suflet ajutați.ma! Dați.mi un sfat ce sa fac ce sa-i zic cum sa vorbim?
Exista vreo cale sa ii redeschid apetitul legat de sex?
Mulțumesc anticipat!
Dau funda

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Îi este frică de sarcină, vorbește cu ea deschis și explică tot mecanismul nașterii și cel al contracepției.
Apropo, nu scoate din plan nici monotonia care se poate să se fi înfiltrat la voi în relație, fă ceva și scapă de ea! E super NOCIVĂ.

| Andrew190720 explică (pentru OMFGConrad):

Mulțumesc pentru ajutor și sfaturi!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Totul pare a fi pe fond psihic la ea. Trebuie făcută să aibă încredere și mai ales să priceapă toate mecanismele fiziologice ale sexului, sarcinii și mai ales ale contracepției.
Și să simtă mereu că o iubești și ai grijă de ea orice-ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog spune-mi ca nu ai si tu 15 ani

| Andrew190720 explică (pentru anonim_4396):

Nu nu am 15 am 18 și tocmai de aia nu mi se pare normal pentru ca nu mai suntem copii

| Dari2017BCP7 a răspuns:

Pai asta ar trebui sa o intrebi la ea nu pe noi