| Captive a întrebat:

Am o problema mai delicata ????.
Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani și jumătate și mi-am început viața sexuală cu el.
La început, avea dificultăți in a ajunge la erecție, pe baza de stres, sau din cauza ca era prea timid sau nu știu exact, însă problema lui s-a rezolvat cu un trament cu ginseng de la farmacie.
Pe urma am avut o relație sexuală foarte buna și echilibrata însă de câteva luni bune, 7-8 dacă nu și mai mult o facem mai rar.
In urma cu un an și jumătate am descoperit ca are o problema, e dependent de masturbare, se masturbeaza in fiecare zi, sau câteodată când circumstanțele nu sunt propice, la 2-3 zile.
De o luna incoace, are probleme in a-și mai menține erecția. Are erecție, însă când începe actul sexual i se înmoaie treptat pana când ajungem in punctul in care nu mai putem sa încheiem actul sexual.
Credeți ca problema e masturbarea? (El nu vrea sa vorbească despre asta, nici cu mine nici cu un psiholog sau altcineva )
Nu îl mai satisface îndeajuns un act sexual, ci doar masturbarea?
Sunt eu de vina, pentru ca poate nu mai sunt la fel de atrăgătoare ca și mai de mult?
Ce ar trebui sa fac/as putea sa fac sa remediez situatia?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, problema nu este masturbarea, ea este frecvent intalnita chiar si la barbatii care au o relatie stabila.
Trebuie sa cautati impreuna problema discutand rational si calm. Nu este vorba despre faptul ca tu nu ai mai fi atragatoare, ci mai degraba despre o problema pe care o are el. Fie este prea stresat, fie nu se simte inteles si iubit de tine, fie se simte presat sa faca performanta in pat.

| Freya1 a răspuns:

Ba da este o problema masturbarea si nu nu e problema la tine nu te mai lua dupa alti.
Eu am inceput o relatie cu un baiat ce a fost destul de mult singur si practica masturbare asa se obisnuise si asa isi crea placere.
Cand este cu tine simte placeri cu care el nu este obisnuit si se inhiba si intimideaza de aceia trebuie sa ai rabdare.Trebuie sa vorbesti cu el sa faca o pauza din masturbare si cu rabdare sa exersati pana se obisnuieste cu corpul tau.

| Captive explică (pentru Freya1):

După 2 ani și jumătate eu zic ca s-a obișnuit cu corpul meu, poate chiar s-a saturat...

| Freya1 a răspuns (pentru Captive):

Nu cred neaparat asta.Tu ai spus ca faceti rar si el se masturbeaza des deci tu inca mai crezi ca problema e la tine...

| Emilian65 a răspuns:

Sa discuți cu el despre problema care o are, sa consultați un medic urolog și sa fii mai înțelegătoare cu el atunci când faceți sex.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa mearga la doctor pentru ca problema poate fi atat psihologica cat si fiziologica.

| Emma30555 a răspuns:

Problema e la el nu la tine. Sa meargă la medic, cred ca are probleme cu potenta

Răspuns utilizator avertizat