| Anonim2002222 a întrebat:

Am o problema mai gravă din punctul meu de vedere, pe data de 5 Decembrie am facut petting cu iubita mea in sensul ca noi suntem virgini si ea se freca de penisul meu îmbrăcați complet (blugi chiloți) amandoi dupa ce s-a frecat eu m-am uitat sa vad daca m-am "udat" ridicând putin chilotii iar dupa am lasat chilotii si mi-am aranjat penisul (cu chilotii) iar dupa m-am sters bine pe blugi (nu ejaculasem deloc) iar dupa i-am bagat mana in vagin dar doar la suprafața. Pe data de 26 Decembrie i-a venit ciclul dar a venit ciudat ea a zis ca a mai patit asa cand era mica. La ora 12:30 noaptea i-a curs putin sange rosu (ca la finalul ciclului (din cate zice ea si apa nu era sângerie) iar de dimineata cand a facut pipi a venit normal (5 zile cheaguri dureri) iar pe data de 9 Ianuarie mi-a zis ca este la ovulatie deoarece acel lichid vaginal este lăptos si abundent (mi-a zis ca asa e in fiecare luna la ovulatie) suntem in a 8 saptamana de la "contact" ciclul ar trebui sa ii vina dar ma nelinisteste faptul ca sânii ei sunt putin mai mari iar burtica este si ea mai maricica deși este la regim (POATE MII SE PARE in legatura cu burta).
Simptome de sarcina nu a avut, nu se simte diferită sau alte lucruri.
Credeti ca are sens sa imi mai fac griji?
Este oare ciclu fals ce a avut in Decembrie?
Tin sa menționez ca a inceput sa resimtă acele simptome premenstruale.
Creșterea parului accelerata in zonele intime.
Durere de ovare (doar intr-o dimineata cand a vrut sa faca pipi).
Coșuri pe fata.
Mai am de ce sa imi fac griji?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca te-ai exprimat gresit. In acest caz Ovulatia s-a produs in data de 12 Decembrie : PERIOADA FERTILA a fost intre 8 si 13 Decembrie, deci si in acest caz joaca voastra a avut loc cu 7 zile inainte de data eliberarii ovulului si din acest motiv sarcina NU se putea forma fiindca chiar si cel mai ''superman spermatozoid'' poate trai in circa 1-3% din cazuri... maxim 5 zile, DUPA CE A AJUNS IN VAGIN.

13 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre data in care a avut loc acea simpla joaca 05.12 (ca de petting nu prea poate fi vorba in situatia descrisa) si data in care a pornit efectiv sangerarea menstruala 27.12, a fost un interval de 22 de zile, rezulta ca joaca a avut loc in perioada INFERTILA situata inainte de PERIOADA FERTILA a ciclului care s-a suprapus peste intervalul cuprinse intre zilele de 09.12 si 14.12. Fiindca OVULATIA s-a produs in data de 13.12, adica dupa trecerea a circa 8 (opt) zile, rezulta in mod absolut sigur/cert ca a fost cu totul IMPOSIBIL ca intr-o asemenea situatie sa se poata forma sarcina chiar si daca ar fi ajuns sperma in interioriul vaginului in data de 5 Decembrie.
Toate parerile descrise/exprimate in privinta celor ''observate'' si a ''modificarilor constatate'' si la fel ingrijorarile manifestate, reprezinta simple ingrijorari nefondate, ilogice... imaginate. Multa sanatate!

| Anonim2002222 explică (pentru corbulalbrosu):

Pe 26.12 a fost ciclul ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dupa i-am bagat mana in vagin
Minte ai avut?
Mi se pare mie, sau însărcinat. fecundat ai rămas dta?
Grele păcate pe capul omului, zău așa, dintr-o bulăneală, îmbrăcați!

| Anonim2002222 explică (pentru sadrian46):

Nu inteleg, ce vreti sa Spuneti?

| Anonim2002222 explică (pentru sadrian46):

Daca ati putea sa imi dati un raspuns clar cu da-am de ce sa imi fac griji sau nu- nu am de ce sa imi fac griji multumesc

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim2002222):

Eu nu pot să înlocuiesc un test de sarcină și nici asigurare, căci nu sunt medic.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este cazul sa va faceti problema de sarcina.

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa îți faci griji. Nu e vorba de nici o sarcina.

| Floridori a răspuns:

In momentul in care exista menstruatie, nu poate fi vorba de sarcina indiferent de conditiile in care s-a desfasurat actul sexual.
Deci nu, nu ai de ce sa iti faci griji!
Multa sanatate!

| ReZiSTorr a răspuns:

Cum sa bagi mana in vaginul unei femei? inteleg un deget dar nu toata mana laughing

| Anonim2002222 explică:

Nuuu era 26.12 la ora 0:30

| Anonim2002222 explică:

Pai da era ora 0:30 pe data de 26.12 abia începea ziua de 26

| Anonim2002222 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci practic era imposibil daca noi am facut. Pe 5 cu 7 zile inainte ca ovulul sa fie eliberat daca MAXIM cel mai bun spermatozoid traieste 5 zile corect?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim2002222):

Inseamna ca te-ai exprimat gresit. In acest caz Ovulatia s-a produs in data de 12 Decembrie : PERIOADA FERTILA a fost intre 8 si 13 Decembrie, deci si in acest caz joaca voastra a avut loc cu 7 zile inainte de data eliberarii ovulului si din acest motiv sarcina NU se putea forma fiindca chiar si cel mai ''superman spermatozoid'' poate trai in circa 1-3% din cazuri... maxim 5 zile, DUPA CE A AJUNS IN VAGIN.