| DarkGirl a întrebat:

Am o problema, sunt in dificultate maxima, de 3 zile plang intr-una si nu stiu cum sa rezolv problema, gandesc cu inima, desi as prefera sa gandesc cu craierul deci: in octombrie am cunoscut un baiat dupa care eram innebunita, el era plecat din oras, ne vedeam f rar, cand era plecat nu dadea nici un semn de viata, venea ne vedeam, pleca iau uita de mine, la un moment dat nu ne-am mai vazut ca zicea mereu ca e obosit(a lasat-o ca-n gara), la inceputul lui decembrie am cunoscut alt baiat, am inceput sa iesim in fiecare zi sa ne intelegem, dar gandu meu e tot la ala siam o slabiciune pentru el, si acum a zis ca nu a avut chef sa iasa a fost suparat etc, si daca vreau sa iesim, am acceptat, mi-am dorit mult sa il vad, asa am simtit, si mi-au facut parintii un scandal teribil dupa ce m-a lasat balta atata timp ma vad cu el, am avut scandal in casa de pomina, urat de tot asa ca la sfarsit de an, si multa tensiune, nu stiu de ce a trebuit sa se intample asa m-am indragostit de acel baiat si chiar daca a trecut 1 luna jumate de "pauza" tot nu il pot uita, exact ca o adolescenta (am 24 ani) sunt fff deprimata inima imi spune sa mai ies cu el, dar imi e sa nu raman iar pe dinafara la un moment dat si il pierd si pe celalalt crying

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ati place fizic de un baiat, care te face sa -ti vibreze toata fiinta, e una, dar dragostea, e un fenomen mult mai complex. Ai nevoie si de alte alte lucruri, printre care stabilitate. Primul prieten, nu-ti ofera stabilitate, iti ofera doar cateva clipe, atunci cand e cu tine. Sunt convisa ca acest baiat, pe care il iubesti atat, e un cuceritor, care nu-si face probleme daca tu il iubesti sau nu. el are destule inlocuitoare, peste tot. E genul, Casanova, egoist, care nu se gandeste decat la placerea lui si nu la cata durere iti provoaca.Acest gen de om, e instabil si asa va ramane toata viata.Imagineaza-ti ca te casatoresti cu el, el va pleca cu probleme in alta localitate. Vei avea siguranta in el? Sau vrei sa stai toata viata cu "frica-n san".: " ce face?,"unde este?,"cu cine este?". Crezi ca un baiat indragostit cu adevarat, ii zice prietenei "ca e obosit?". Incearca sa vezi in noul prieten, ce are mai bun in el, si compara-l cu celalalt. Dragostea fizica, e super, dar nu dureaza.La prima greseala mare pe care o va face, vei uita tot. Dragostea fizica, se uita, dar lucrurile marunte, facute din inima, nu le uiti nici in mormant, cum se zice. Incearca sa apreciezi mai mult omul si nu fizicul. Stiu ca e greu, dar te asigur ca e mai bine asa. Daca te iubeste cu adevarat, se va intoarce la tine, cerindu-si iertare, dar acest lucru poate dura, pana scapa de nebuniile tineretii. Daca nu se intoarce, inseamna ca nu ai insemnat nimic pentru el, decat o aventura oarecare.

| Jony123 a răspuns:

Pai ar fi bine sa il lasi pe primul baiat, ca iti faci inima rea. Cel mai bine e sa continui cu al doile baiat din oras finca dupa ceva timp in care vei esi cu baiatul din oras o sa il uiti pe primul finca nu ai mai avut nicio' tangenta cu el si o sa se termine... fa asa si o sa vezi ca va fi bine. Am patit si eu la fel, numai ca fata era din orasul meu... oricum era ceva asemanator.Bafta in continuare si sa ai un an nou cit se poate de frumos cu baiatul din orasul tau.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În primul rând nu prea le ai cu limba română şi nu spun asta ca să te enervez, dar nu ai fost prea explicită, dacă foloseai de exemplu băiatul x şi băiatul y, poate înţelegeam mai mult. Ideea oricum e că nici tu nu şti ce vrei, nu şti ce simţi. Nu ai cum să iubeşti două persoane. Probabil simţi o atracţie faţă de amândoi dar doar atât. Ai 24 de ani pentru numele lui Dumnezeu...cum să-ţi facă părinţii scandal? Numai eşti o adolescentă, comportă-te ca atare. Baftă!

| Cypronge a răspuns:

Daca el tot amana intalnirile si nu iti da importanta, de ce sa ii dai tu? de ce sa ii pierzi timpu plangand dupa cineva care nu merita?
Cea ce trebuie sa faci este sa il stergi din mintea si inima ta, stiu ca e mai usor de zis decat de facut, dar daca iei fiecare zi pe rand in cele din urma vei reusi.
Acuma tu esti in floarea varstei bucurate de asta.
Nu iti mai piede timpul ganditute la o persoana care tea ranit odata si cel mai probabil o va face si a 2 oara.
Si tine minte timpul vindeca orice rana.

| thereforyou a răspuns:

Eu zis sa ii spui actualului sa gaseasca alta, care cel putin nu umbla dupa alti baieti si care sa il merite.

| PussicatDolls a răspuns:

Nu e bine sa fii cu 2 deodata.Adica nu poti sa te impaci cu primul pentru ca esti impreuna cu acesta si nu poti sa-l lasi pe actualul pentru ca esti indragostita de el.
big grin Poti ramane pr buna cu ex-ul si sa fiti amici, sa vb, sa iesiti la plimbare dar atata tmp cat essti sig ca actualul nu o sa te lase balta.

Eu zic sa iesi cu cel cu care esti acum. Celalalt nu te merita deloc.
Si bineinteles.ca sa se impace cu o fata baietii baga tot felul de minciuni adica scuza`ma "am fost prea suparat sa ies cu tine"thinking
Oricat de sup ar fi un baiat nu cred ca daca tine la pr lui o refuza sa se intalneasca cu el.Parerea mea.
Bafta! Eu ti`l recomand(chiar daca nu-l cunosc)pe actualul prieten. Poti fi de 1000 de ori mai fericita.
Succes!big grinbig grin

| roxydulkica a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace pentru ca nu este pentru tine. Mai bine iti continuii relatia cu cel actual deoarece cine alearga dupa do baieti nu prnde nici unul. Funda? big grin

| halflife a răspuns:

Fa cu amandoi sex si care ti se pare mai bun la pat ramai cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce crezi, dar mai bine, iesi cu cel pe care il iubesti caci, pe urma poate regreti si mai mult. Incearca sa uiti si sa il ierti, daca te dezamageste si de data asta inseamna ca nu te merita, +, tu esti fericita daca el este? Oricum, daca vei fi fericita vei uita de tot ce s-a intamplat, iti zic asta din propria experienta... Sarbatori Fericite!