| Anxiousy a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 2 luni, si cei care au mai trecut prin situatia asta (banuiesc ca sunt persoane) sper din suflet sa ma poata ajuta si pe mine.

De aproximativ o saptamana, iubitei mele nu prea ii mai convine nimic, vreau sa ne intalnim ea spune ca este frig, in pauze la liceu ne intalnim doar o pauza dar si atunci este mai rece cu mine (nu ma tine in brate, nu ma saruta, decat atunci daca o fac eu, si parca simt ca as obliga-o) astazi era ziua in care trebuia sa vina la mine si a spus ca nu mai vine ca este frig si m-am rugat de ea mult si a spus ca ar veni dar nu ar sta mult (a spus asta ca stie ca urma sa zic ca nu pot sta putin cu ea ca pierd notiunea timpului langa ea) si a spus ca da asa este mai bine sta acasa, si faza proasta este ca EA spune ca EU sunt cel indiferent, ca nu o caut (doar eu o sun), ca astazi de ziua ei(numele Nicoleta) i-am zis doar "La multi ani fericiti langa mine" si ca a fost un nimic, ca a primit din partea altor persoane si colegi urari mult mai frumoase (m-a facut sa ma simt foarte prost, ma simt jalnic in momentul de fata am lacrimi in ochi cand scriu asta si stiu ceea ce simt pentru ea si simt ca isi bate joc de mine) si mi-a inchis in nas mi-a spus ca 8 din 10 zile e suparata mereu din cauza mea, si vroiam sa ii spun ca nu este asa si mi-a inchis (nu am mai sunat-o inapoi).

Ma face sa simt ca eu chiar sunt asa cum ma descrie dar cand ma gandesc la fapte se observa clar cine este cel indiferent, pentru ca nu fac deloc ceea ce spune dar o face atat de urat si dramatizeaza si spune ca plange din cauza mea si nu este deloc adevarat. (am 18 ani eu iar ea in 4 luni 17).

Care este problema? Ce trebuie sa fac eu? (Ma gandeam cateva zile sa nu o mai sun, sa nu o mai caut, ca sa vada ce inseamna indiferenta si sa se gandeasca bine la ce are de gand pe viitor sa faca cu relatia asta) Cum rezolv situatia asta? Multumesc.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu o mai suna un timp si poate asa o pui pe ganduri daca o mai intereseaza persoana ta, din cate ai scris mai sus as zice ca e plictisita de tine

| Aeri a răspuns:

Problema cu majoritatea baietilor e una si aceeasi. Ma uit la raspunsul lui sonyericson si ma intreb oare daca asa vorbeste si cu "gagica lui"... Mai baieti! Iar pentru tine, Ub3r iti pot spune din ce vad eu ca fata asta s-a cam plictisit, nu cred ca vroia o relatie destul de serioasa de la inceput. Daca peste 4 luni face 17 ani, abia acum incepe sa se maturizeze... fata poate vrea altceva, poate nu ii mai convine, stii cum sunt fetele, se plictisesc repede! Eu zic sa ii dai un ultimatum: o intrebi ce vrea de fapt, ce nu ii convine! Daca iti raspunde, rezolvati! Daca nu iti raspunde, las-o dar spune-i ca intr-o zi va stii si ea sa aprecieze ce a avut! Bafta!

| neutrino a răspuns:

Fetei nu ii mai place de tine iar felicitarea a fost de prost gust, a fost pentru tine, nu pentru ea.

| Vix999 a răspuns:

Problema este ca nu prea mai vrea sa fie cu tine si cauta scuze, cauta sa porneasca o cearta care sa te faca pe tine sa te desparti de ea pentru ca ea nu are curajul.
Face prea multe fite din punctul meu de vedere... poti mai mult de atat!

| dragodana a răspuns:

Salut! Timp de o saptamana n-o suna,n-o baga in sema, fi indiferent. Daca te cauta, te merita. Daca nu, gaseste-ti alta iubita.
Mie imi miroase ca vrea sa se desparta de tine, dar nu vrea sa fie ea cea care da papucii.

| Hieer a răspuns:

Ar fii bine sa nu ii m-ai dai atata atentie. Cand ea iti zice sa iesi in pauza sa te intalnesti cu ea tu sa-i zici : ca e frig si ca nu ai chef...Ce ti-a facut ea sa ii faci si tu.Si atunci cand ea o sa te intrebe de ce esti asa indiferenta...si ca de ce esti asa? tu sa ii zici: Vezi cum e?laughing si dupa se va gandi si va intelege ca a gresit.

| Hieer a răspuns:

Aaaa si ince ceva...in locul tau eu i-as fii dat un cadou de ziua ei ..nu doar un ''La multi ani''. Cred ca asta ar fi asteptat ea de la tine.

| Maya2014 a răspuns:

Citind ce ai scris mai sus, realizez faptul ca, de la un timp rolurile s-au cam inversat.Acum baietii sunt cei care sufera iar fetele isi bat joc.
Daca iti face asa, cu siguranta nu simte nimic pentru tine.Iti spun sincer ca,atunci cand o fata iubeste,oricat de suparata ar fi pe el,nu va putea rezista mult fara prezenta lui.
In plus,am observat,spre oroarea mea,ca majoritatea fetelor isi injura iubitii ca la usa cortului,iar ei nu spun nimic.
Imi dau seama ca o iubesti si stiu si cat de greu iti este,dar daca ea se comporta atat de urat cu tine,nu merita efortul.
Poate daca o sa devii indiferent cu ea, pret de cateva zile sau chiar o luna, ii vor trece fitele.
Nu fi trist, daca ea nu te merita, cu siguranta exista cineva care te va face fericit si te va iubi. happy
Mult succes!

| bogdandinro a răspuns:

NU cred ca te prea place

| sonyericson a răspuns:

**** eu traiesc acum chiar ce traiesti tu acumwinking
si gagikmea a inceput cu fite e intzapata in cur si ma apuca spumele cu indiferenta ei angryi-am aratat prea mult ca o iubesc...si mi s-a urcat in cap a dracu *** n-ai c face... daca tii mult la ea incepe sa fii u indiferent sa vezi cum reactioneaza sau daca nu mai suporti dao dracuwinking

| alexandruXxXL88 a răspuns:

Baiatule a venit timpul sa-i zici si ei si tie ``Mai sunt o mie ca si tine una pleaca alta vine `` nu te lasa condus si calcat in picioare. esti barbat

| wdfSparkiTwDxXDbgfeXx a răspuns:

Citeste pentru ca e un sfat bun asa zic eu ca te-ar putea ajuta, iti spun din propria experienta.

O doamne, am avut si eu o asemenea situatie eram de un an si dupa vreo 4 luni ne-am desp ca asa o vrut ea dupa iar ne-am impacat pana am facut un an si m-am saturat eu si am terminat`o si am iubit`o foarte mult, asa facea si cu mine in pauze nici nu ma saruta si din astea dar chestia ii ca am suferit mult pentru ca am iubit`o mai mult decat orice pe lumea asta si mi-a luat un an sa imi revin. Si toti spun trebuia sa ii faci un cadou in zilele de azi fetele numai cadouri vor, bani si altele. Gestul conteaza, eu da i-am facut de 2 ori cadou lu` aia cu care am fost 1 an o data de ziua indragostitiilor si o data ca am facut 6 luni impreuna. Eu spun sa nu te mai chinui pentru ca asa am facut si eu i-am aratat cat de mult o iubesc si i s`o urcat la cap am auzit ca i-a zis lu` un baiat ca poate face ce vrea cu mine pentru ca eu ma voi intoarce mereu la ea. Deci sfatul meu: NU TE MAI CHINUI SUNT MILIOANE DE FETE IN LUMEA ASTA. Stiu ca nu poti sa o lasi pentru ca o iubesti foarte mult dar...trebuie s`o faci pentru ca nu merita sa umblii ca un caine dupa ea.