| Anonim2196 a întrebat:

Am o relație de un an și câteva luni bune. Am impresia ca prietenul meu și-a pierdut interesul fata de mine. I-am spus de foarte multe ori ca vreau sa ne despărțim dar mereu m-am întors la el. Pot sa fac ceva sa-i recâștig interesul fata de mine și sa conștientizeze ca greșește fata de mine, deși eu am fost acolo de fiecare data, din orice punct de vedere? As vrea sa și dea seama de asta dar am avut multe discuții cu el și mereu ajunge la concluzia ca eu sunt nebuna, nu vrea sa înțeleagă lucrurile care ma deranjează și încep sa cred ca le face intenționat. Totuși are momente când îl simt aproape, fără sa spună nimic. Nu știu ce sa fac, nu prea as vrea sa renunț pentru ca încă vad ceva în el, dar faptele lui câteodată ma fac sa cred ca nu sunt importanta deloc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca relatia nu mai merge, nu va merge niciodata, indiferent de cate ori te intorci la el!
Sfatul meu este: sa nu mai pierdeti timpul inutil si sa va vedeti de drum fiecare, cautandu-va cat un partner, cu care sa fiti compatibili si fericiti.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Relatia voastra nu suna a relatie de viitor din ce povestesti tu. Iar faptul ca tu insisti pe langa el, cand el te evita, il va face sa se indeparteze si mai mult de tine. Omul poate are nevoie de spatiu, poate simte nevoia sa stea linistit. Insistand pe langa el il vei sufoca si il vei indeparta si mai mult. Doar timpul poate spune daca intre voi va mai fi sau nu ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe unul il doare in fund, celalalt se joaca de-a despartitul si impacatul... Aia nu mai e relatie.
Tu te intorci la el ca nu esti in stare sa iei decizii, el te accepta, ca esti buna pe acolo, cat nu are alte planuri.

Răspuns utilizator avertizat