| Andreiu68 a întrebat:

Am o situatie zic eu banala, dar fara raspuns. Duminica seara am iesit cu o fata afara (pe aceasta fata o cunosc de 6 luni si in aceste 6 luni am iesit de 8-10 ori,doar asa,ne plimbam cu masina, mai stateam, vorbeam, radeam nimic mai mult), m-am dus, am luat-o de acasa cu masina pe aceasta fata, Maria sa ii spunem, iar Maria a spus ca iese si prietena ei afara, Ioana si sa mergem sa o luam.Am mers am luat-o pe Ioana,am facut cunostinta,ne-am plimbat am mai stat, am ras, vorbit si peste o ora si jumatate de stat cu ele a trebuit sa plec pana undeva repede, asa ca pe aceste 2 fete le-am lasat in fata blocului Mariei.Maria statea in fata a iesit mi-a zis,,pa mai",iar ioana in spate, s-a intins pana la mine la volan m-a luat in brate si m-a pupat pe obraz,iar eu i-am zis pa ai grija de tine,vorbim. Mie mi-a placut mult de aceasta fata din prima de cand am vazut-o, bine ca e si frumoasa laughing dar si caracterul. Am cautat-o azi Facebook pe Ioana, i-am trimis cerere,iar ea mi-a acceptat-o,dar pare ceva asa nu stiu cum sa ii dau mesaj,nu stiu ce sa ii zic,mai ales ca eu nu sunt stralucit de frumos, sunt dragutel, adica poti sa iesi cu mine pe afara din casa laughing,iar ea este frumoasa,adica cati baieti ii pot cadea,,la picioare" poate frumosi, eu ar fi un nimeni,poate nici nu exist pentru ea,poate cine stie ce parere si-a facut despre mine, adica nu una proasta. Eu sunt mai timid asa, poate parerea asta si-a format-o atunci cand ne-am vazut toti in masina si vorbit, poate a acceptat cererea asa din politete cine stie. As putea sa ii zic Mariei sa mai iesim si sa iasa si prietena ei Ioana sau nu stiu ce sa fac. Am 21 de ani, iar aceste fete 18

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti place de Ioana, nu fa prostia sa le inviti pe amandoua.
Scrie-i Ioanei ca ti-a placut de ea si daca-i dispusa, sa iasa doar cu tine.
Evita sa mai iei la plimbare cate 2 fete, ca nu-i sanatos din toate punctele de vedere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. grea problemă, dar eu zic să le inviți pe amândouă. Că așa se rezolvă mai ușor. Și dacă ești timid, te mai ajută și fata, sau fetele amândouă.

| OldSoul a răspuns:

Daca vrei sa-i dai mesaj, poti sa-i spui ceva gen "Hey, nu ai pierdut ceva?" Ea o va zice ca nu, eventual va intreba de ce, moment in care tu poti spune ca ai gasit ceva in masina (Gen o bricheta) si ca credeai ca e a ei, cam asta ar fi inceputul.
Iar de aici, daca si ea e interesata de tine, discutia va putea continua, in functie de ce zice ea la faza cu bricheta, poti continua sa-i raspunzi, sau poti face o precizare de genul "Ce e drept, nu pari genul de fata care sa fumeze" cel mai probabil ea va zice ceva gen "Dar ce gen de fata pare ca sunt?", moment in care tu va trebui sa-i zici ceva gen "Nu stiu, va trebui sa te cunosc mai bine inainte sa ma pot pronunta"

Acum desigur, poti incepe cum spuneau cei de mai sus, dar in opinia mea, te-ai pripii daca ai incepe direct sa-i faci propuneri, sa-i spui ca iti place de ea si chestii de genul.

Trebuie sa o iei cu inceputul.

Daca incepi direct cu sfarsitul, adic invitatia, sau spunandu-i ca o placi, va fi aiurea, ca, de cele mai multe ori, dupa ce vei primi raspunsul, nu vei mai stii ce sa-i spui, indiferent ca e afirmativ sau negativ.

Asa ca, daca tot vrei sa-i dai mesaj, asigura-te ca de la acel mesaj, poti initia si mentine o conversatie cursiv.

| Holiday a răspuns:

Aoleu, esti de belea si tu...
Salut-o pe FB, dupa ce iti raspunde spune-i ceva de genul "Imi pare rau ca n-am mai putut sta in seara aia, chiar mi-ar fi facut placere. As vrea sa ma pot revansa." Ea mai zice ce mai zice... daca e deschisa cat de cat la vorba spune-i ca te gandesti sa iesi cu Maria sambata, de exemplu, in oras/parc/club/film/pizza sau altundeva si daca vrea sa mearga si ea. Sau n-o mai baga pe Maria in ecuatie si invit-o doar pe ea...
Lasa naiba timiditateaca nu patesti nimic chiar daca te refuza.

| Emma30555 a răspuns:

Nu mai ieși cu amândouă căci prima fata se va simți prost, oricum nu i va pica bine ce s-a întâmplat. Dacă îți place a doua fata încearcă cu ea dar nu te da la amândouă căci vei fi judecat.

| AllexXtreme a răspuns:

Eu zic sa te bagi pe ioana, dar prima data vb cu ea pe Facebook nu trebuie sa le inviti neaparat pe amandoua in oras, sau invita decat pe ioana frate, nu fi timid ca iti moare vandamme dupa.