| RAY a întrebat:

Am observat ca daca o fata spune ca pune pret pe fizic este catalogata superficiala si ușuratica, oare de ce?

Răspuns Câştigător
| sopranaCadaverica a răspuns:

E o preconceptie, numai masculul alfa cel activ si vanator are voie sa ''aleaga''.
Usuratica nu cred, adica esti considerata asa daca esti vreo disperata frustrata si ai face sex cu oricine. E normal, ambele sexe pun pret pe fizic, si femeile vaneaza, important e sa nu ii idealizeze trupul in lipsa adevaratelor calitati umane. (ceea ce, ca sa vezi, se intampla des)

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu neaparat.
Sunt catalogate astfel doar fetele ce isi iau iubiti ce arata bine doar pentru a se da mari si a da bine in societate si nu si pentru cum sunt ei ca oameni sau pentru ca se iubesc. Sunt foarte multe ce iau unul frumos pentru a se lauda si nu conteaza ca e ultimul curvar, ca nu are minte in cap sau ca le bate de la rupe si atunci sincer nu le numești usoare dar proaste da.

| mentholinks a răspuns:

Ca sunt prosti aia care catalogheaza asa.

| Plato a răspuns:

Depinde din ce motiv pune pret. Daca e pentru sanatate sau pentru ea, nu e superficiala.

| Anonim53220 a răspuns:

Fizicul unei fete conteaza enorm.Noi, oamenii, suntem facuti asa
Fetele sunt dupa carater, confidenta etc.
Baietii mai mult supa fizic, dar si celelalte conteaza, dar fizicul e baza

Simplu si adevarat orice ai zice

| RAY explică (pentru Anonim53220):

Oare chiar sunt fetele doar dupa carater, confidenta etc.
atunci de ce baga banii in ele, in fizicul lor?

| Anonim53220 a răspuns (pentru RAY):

Banii vin odata cu succesul tau ceea ce da dovada ca esti confident si stii cum sa te descurci bine in viata, o chestie importanta, se gandesc ca tu o sa fii capul familiei cand ajungi pana acolo
Fizicul este un bonus happy

| 5ummerRain a răspuns:

Pentru ca SUFLETUL contează? Mai sincer, este foarte subiectiv ca sa poti vorbi in general despre gusturile oamenilor. Nu suntem la fel, eu la fel de superficial ca majoritatea oamenilor, recunosc, am nevoie sa fiu atras de persoana respectiva, dar nu pot sa bat cu pumnul in masa ca nu există absolut nicio excepție, poate sunt oameni dezamăgiți in general de ceilalți si caută un suflet cald si iubitor, chiar dacă nu înfățișarea nu te face sa cazi lat, poate fi doar o înfățișare plăcută si atat. Nu am sa zic ca acei oameni sunt ipocriți, fiecare caută ce are nevoie cel mai mult.