| doarunbaiatcurios a întrebat:

Am observat ca mi-au iesit multe bubite pe penis ca si cum ar fi cosuri intr-un fel, pe net am citit ca e normal sa ai asa ceva dar totusi as dori un raspuns aici! MAi ales ca aceleasi bubite le aveam si de mai mult timp si pe capul penisului practic la inceputul lui de jos! Iar acum vad ca am si pe partea mare a penisului! Ce ar putea fi? Sa fie de la masturbare agresiva?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitelre de culoare albicioasa situate pe glandul penisului (pe suprafata capului) sunt asa numitele papule perlate peniene (PPP)
Iar bubitele de culoare albicioasa ori galbuie care sunt situate in porii pielii preputiului (care acopera intregul penisul), de regula la baza unui fir de par, reprezinta cosuri cu sebum, la fel cu cosurile care apar si in alte parti ale corpului : pe fata, gat, piept, spate, etc. Poti fi sigur ca NU au aparut din cauza masturbarii. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Masturbarea agresiva cum o faci, ti-o strangi in menghina si asa?

| Invictusman a răspuns:

Sunt papule perlate peniene, deranjează doar estetic, foarte multe persoane au asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat