| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca multe fete foarte frumoase sunt mai tot timpul singure. Din ce cauza? Eu nu sunt frumoasa, dar mereu am avut pe cineva langa mine. In schimb, am prietene care arata aproape ca niste modele si sunt virgine la 25 de ani. Nu stiu ce sa zic despre personalitatile lor, sa fie asta cauza?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai cica barbati din ziua de azi vad doar suflete asa ca ignora fetele frumoase, cum tu ai un suflet de sfanta nu e de mirare

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca personalitatea lor este cauza!

| Freya1 a răspuns:

Sunt unele ce se cred mai mult decat sunt si atunci normal ca raman singure.Sunt unele ce sunt cuminti si asteapta marea iubire etc depinde de la caz la caz.
Dar in general eu cred ca alearga dupa cine nu trebuie sau asteapta prea mult de la un posibil partener si oricat de frumoasa ar fi nu va fi suficient sau nu va conta asa de mult incat uni sa isi sacrifice viata pentru a fi bagati in seama de ele.

| OldSoul a răspuns:

Exista mai multe posibilitati.
Fie unii cred ca-s prea frumoase si nu au sanse cu ea invocand diferite motive, prin urmare nici macar nu incearca.
Fie ele sunt foarte dificile astfel incat resping cu sau fara voia lor tipii.
Fie sunt mai mult sau mai putin paranoice si cred ca orice tip le-ar aborda ar vrea doar sa le-o traga, ceea ce... e destul de adevarat.

| HazelEyes77 a răspuns:

Probabil sunt foarte pretentioase cand vine vorba e alegerea unui iubit si sunt mai dificil de multumit /tolerat si atunci baietii satui de atatea mofturi si fite se reorienteaza spre alte fete. Apoi daca le gasesti la toti nod in papura atunci ramai singura asteptand sa apara printul pe un cal alb. Cine e perfect pe lumea asta? Toti avem defecte mai mici sau mai mari. Cred ca au standarde prea inalte si nu gasesc tipul de baiat care sa se incadreze in tiparul lor.

| Dalmore a răspuns:

E greu sa ai o relatie si sa fii frumoasa nu e suficient.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai prieten si care e faza?
Nu te face cu nimic mai buna decât oricare alta femeie frumoasa/urâtã/virgina singura Oricum ar fi ea. Nici la personalitate, deoarece ai goluri si trebuie sa le umpli cu afectiunea si atentiile prietenului.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde am zis ca sunt mai buna? laughing

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Bine cã ai zis. Pune te in locul unei femei foarte frumoase, ai avea prieten?
Sunt constiente sa nu se incurce pana nu le dispare frumusetea, asta poate fi la 18-25-30 de ani Depinde de fiecare.

| Gaby212 a răspuns:

Pentru ca se cred zeite.La naiba, eu alerg de un an si ceva dupa o fata frumoasa de iti pica ochii....Si ii ofer de toate, degeaba... crying

| nobodynowhere a răspuns:

Salutare ceapa mica.
Pai, pot fii mai multe cauze.
1. De obicei femeile mai frumoase sunt mai putin abordate decat celelalte (Frumusetea este relativa pentru fiecare). De ce? Pentru ca barbatii, atunci cand vad o femeie frumoasa, le place, dar cred ca sigur este impreuna cu cineva si ca ea nu s-ar uita la el (daca are o stima de sine nu foarte ridicata si el.).
2. Are un comportament nu prea agreeabil. Este prea mofturoasa, cu gesturi si figuri de printesa.
3. Are probleme in familie, iar asta afecteaza relatiile. (poate chiar interzicere)
4. Nu a gasit persoana cu care sa se inteleaga.

Uite o chestiune. Niciodata nu te grabii cu nimic. Toate sunt la timpul lor. Daca te grabesti, nu rezolvi nimic, ci doar te complici inutil.

P.S. Spune-mi te rog numele acelor prietene ale tale de 25 de ani, singure. As vrea sa cunosc asemenea persoane, sa le felicit personal.