| RAY a întrebat:

Am observat copii ca fetele se așează departe de mine, in partea opusa, daca stau in mijloc nu se așează, le e frica de mușchii mei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai auzit întrebări de genul, iar răspunsul este de cele mai multe ori acesta: te evită pentru ca le provoci scârbă/repulsie. Nu o lua personal, e doar o părere sinceră. Când o femeie evită să se așeze lângă cineva, e pentru că acel cineva le provoacă silă/repulsie într-o oarecare măsură.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce? Nici măcar nu îl cunoaște, sau nici nu cred ca au schimbat o vorba cu el sa ii provoace repulsie, de ce sa îl marginalizeze? Ce o făcut? E prost de gura dar în fond e un băiat ok, nu se știe ce experiente a avut în trecut, de ce sa fie marginalizat atâta timp cât poate se comporta ca un om normal acolo? Nici ție nu ți ar conveni sa se ferească lumea de tine atâta timp cât te comporți decent în societate, nu te manifești ca un cocalar și îți vezi de treaba ta.
Cu ce sunt mai ok oamenii aia ca el? Sa judece cel fără de păcat! Nu e nimeni perfect. El și-o pierdut mama și puțin înțeleg prin câte poate trece un om fără o mama, lumea doar sa judece știe, sa arate cu degetul, te judeca în public tocmai ăștia care fac aceleași chestii în intimitate,, se numește ipocrizie.
Dacă era vreun fost pușcăriaș înțelegeam, sau bătăuș, antisocial dar nu cred ca deranjează pe nimeni.
Și pe mine ma judeca unii, ma disprețuiește și nici nu ma cunoaște, poate și au format o părere prin prisma altor persoane care și-au făcut o părere superficiala când el era la pământ, anxios, depresiv. Lumea judeca omul după coperta.
Nu e ok sa ții dușmănie pe cineva sa fi ostil fata de cineva și prost dacă ar fi... Eu nu îl cunosc, nu știu de ce fetele îl marginalizeaza, dar cred ca unii au fost influentati eronat făcându-și o părere aiurea despre el, ușori influențabili nu știu.
Ar fi mai ok ca fiecare persoana sa îl cunoască personal nu sa se ia după alții și sa îl marginalizeze.
Sau poate asa li se întâmplă persoanelor mai liniștite, mai asociale, timide, sa fie disprețuite, stigmatizate doar ca sunt diferiți, dacă e asa atunci cei din afara au tot dreptul sa ne faca țigani și prosti. happy

Nu ii iau apărarea, nu ma interesează viata lui, am pus o întrebare la caterinca invitând unii useri la o bere, evident ca nu as ieși cu cineva dacă nu îl cunosc personal, eu unul nu caut prietenii pe aici, decât cu mici excepții, deocamdată nu se pune problema nici de acele "mici excepții" dar nu mi se pare fair play sa fi separat nu știu, și eu din cauza faptului ca am tenul mai închis am sesizat ca sunt marginalizat, pus în aceeași oala cu alți cocalari (valorile României) care ne fac de ras peste tot în Europa, lumea ma marginalizeaza fără sa ma cunoască și își fac o impresie greșită, superficiala.
Sunt Neamț după bunic, ei dacă ma vad mai creol gata e țigan! E hot, e incult, etc
Trebuie și el sa se schimbe, și eu, și tu, eu zic ca toți trebuie sa încercăm sa fim mai buni și sa ne acceptam cu bune și rele atâta timp cât ne respectam reciproc.
Fiecare cu părerea lui, dar eu sunt scârbit de mentalitatea Romanilor, de aceea și plec de aici, unde predomina cocalarismul, comportamentul primitiv, țiganimea, ostilitatea, manelele, falsitatea și asa mai departe, eu nu vad o mare diferență între Romani și Țigani sincer.
Multă sanatate happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

A fost un experiment, dar uite ce bun răspuns am primit

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru RAY):

Ce ți-o oferit un răspuns bun? Sau ai fost ironic la răspunsul lui? happy

| wwwwwwwwwwi a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Ce mult ai scris ))))
Repulsia e ceva involuntar uneori. Nu o poți controla. Sau cel puțin, mie așa mi-au spus unele femei, că e ceva involuntar și că o femeie nu poate alege dacă să îi fie sau nu silă de un bărbat.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru wwwwwwwwwwi):

Asta e partea a doua happy

| RAY explică (pentru IhNomUhNitPARIS):

Era vorba de alta intrebare, cica daca te priveste in ochii 3 secunde sau lasa capul jos te place, daca intoarce capu e indiferenta, daca ridica capul se crede superioara, va multumesc ca va pierdeti timpul cu intrebarea mea, chiar am invatat cv nou.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa nu iti schimbi username, bine, ca numai va stiu

20 răspunsuri:
| RAY explică:

Treaba e simpla nu ma suportați ignore si asa eu nu traiesc sa fiu pe placul tuturor

| Mosotti a răspuns:

Poate le e frica de tine, poate figura ta li se pare agresiva, cine stie. Unele fete au frica sa nu le agreseze unii baieti mai derbedei, si dupa aia sa nu mai scape de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au aflat că ţi-ai băgat pisica în congelator.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

? eu nici nu am pisica,sunt impotriva la a avea animal de companie, faza e ca un caine fugea dupa o pisica, asa ca am inregistrat acel sunet, de fiecare data fugea, semn ca a retinut pericolul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nici nu mai contează a cui e, ai deviaţii grave oricum.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Banuiesc ca ai o viata perfecta si mult timp liber de til pierzi cu mine

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Poate. Cum ești pe tik tok?
Ești la sala de pe circumvalatiunii?

| RAY explică (pentru IhNomUhNitPARIS):

Ich bin nicht gay

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru RAY):

Nu știu ce ai scris acolo dar mie îmi plac femeile big grin
Știu oricum ca ești la sala aia laughing
Ma gândeam și eu sa ma înscriu acolo dar nu mai stau în Tara mult.
Poate de la transpirație le alungi big grin

| RAY explică (pentru IhNomUhNitPARIS):

Tu nu transpiri esti infertil la rinichi?

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru RAY):

Ai ceva tupeu în tine de când te-ai apucat de sala laughing
Poate din cauza ginecomastiei fug de tine, sau ești prea plin de tine, deși nu e deloc cazul la tine sa fi arogant happy

Trebuie sa îți pui întrebarea de ce alungi fetele din jurul tău, nu cred ca se întâmplă la sala chestia asta, oriunde te-ai pune fug de tine, numai tu ști de ce, daca nu ști, Întreabă o fata, ba da ce pana mea va feriți asa, chiar asa urat sunt? Am râie? Va sunt antipatic? Știți voi ceva și nu știu eu?
Eu cred ca tu ești un băiat bun dar gura te strica, și prin prisma asta, a vocabularului, comportamentului,, îndepărtezi lumea de tine nu știu.

| RAY explică (pentru IhNomUhNitPARIS):

De ce va schimbati username asa nici nu stiu ce si cum

| RAY explică (pentru IhNomUhNitPARIS):

Ura este singurul sentiment sincer uman,orice contact uman duce la dezamagire, fii tu cel mai bun prieten al tau, mai copii eu fac sala, lucrez, sunt obosit cand intru aici, mai pun ca ironie sau curiozitate.